גדעון לוי מאשים: משפחת גולדין מסיתה

איש השמאל הקיצוני גדעון לוי במתקפה פרועה על הוריו של סגן הדר גולדין הי"ד, "מצדם שהתינוקות בפגיות ימותו, שהחולים יגוועו".

ערוץ 7 , א' בתמוז תשע"ז

תוקף. גדעון לוי
תוקף. גדעון לוי
Flash90

העיתונאי גדעון לוי יצא הבוקר (ראשון) במתקפה פרועה על משפחתו של סגן הדר גולדין הי"ד, במאמר שפרסם בעיתון "הארץ".

"דמו של סגן הדר גולדין יקר במיוחד. בין 130 ל–150 בני אדם, רובם אזרחים, כולל נשים, תינוקות וילדים, שילמו בחייהם על הריגתו וחטיפת גופתו במבצע צוק איתן. יותר מאלף פגזים ופצצות ירה צה"ל על בתי מגורים ברפיח, וחיל האוויר הפציץ עוד 20 'מטרות', גם הן מן הסתם בתי מגורים", פתח לוי את מאמרו.

לוי טוען במאמרו, כי מאבקה של המשפחה להחזרת גופת בנם "הפך למסע שיסוי לא מוסרי ומקומם. אפילו דעת הקהל בישראל, המוסתת בקלות, לא גילתה בו עד כה עניין רב מדי".

"הגולדינים רוצים את גופת בנם בכל מחיר ואת המחיר הם רוצים להשית על שני מיליוני תושבי עזה המקוללים. שום התעללות בתושבים אין בה די מבחינתם. שיקפאו למוות, שלא יקבלו חשמל, שהאסירים יעונו עוד יותר בכלא, הכל מקודש בעבור גופת הבן. את ההסתה הזאת אסור לקבל, גם לא ממשפחה שכולה", קובע לוי.

"האם ד"ר לאה ופרופ' שמחה גולדין ביקרו אי פעם בכלא הישראלי? האם הם יודעים כמה עזתים יכולים לבקר את בני משפחותיהם הכלואים בו? אבל גם בכך לא די להם. הם רוצים שיהיה קר לכל תושבי עזה בחורף ושגם בקיץ לא יהיה להם חשמל. מצדם, שהתינוקות בפגיות ימותו, שהחולים יגוועו — העיקר שגופת הדר תוחזר. בחורף הם מחו שישראל אפשרה לקטאר ולטורקיה לספק סולר לעזה ועכשיו הם מתנגדים לאספקת חשמל לרצועה", תוקף לוי.

ראשי השדולה להשבת החיילים ח"כ עמיר פרץ וח״כ שולי מועלם רפאלי הגיבו למאמר המשתלח, "גדעון לוי מגלה שיאים של אטימות כשהוא בוחר לנבור בשכול של משפחת גולדין האצילה ולהטיח בה האשמות. במקום להציב מכשול נוסף, גדעון לוי יכול היה לנצל את טורו בעיתון להשבת החיילים הביתה או פשוט לשתוק".