עורכי הדין לשעבר: "שפטל חצה כל גבול"

עורכי הדין אילן כץ, אייל בסרגליק וכרמית שחיבר מגיבים לדחיית הערעור של אלאור אזריה. "מקווים שישכיל לבחור בהליכים שייטיבו עימו".

יוני קמפינסקי , ז' באב תשע"ז

מימין: שרון גל, צ'רלי אזריה ועו"ד שפטל
מימין: שרון גל, צ'רלי אזריה ועו"ד שפטל
צילום: אבשלום ששוני

עורכי הדין אילן כץ, אייל בסרגליק וכרמית שחיבר, אשר ייצגו את אלאור אזריה מתחילת המשפט ועד להחלטת המשפחה להגיש ערעור, הגיבו להחלטת בית הדין לדחות את הערעור שהוגש על ידי עורך הדין יורם שפטל.

״מדובר בפסק דין קשה. בית הדין לערעורים ככלל אינו מתערב בעניינים שבעובדה, וחרף זאת קיבל את כל שטענו בדבר חוסר מהימנות המ"פ אותו חקרנו. פסק הדין מותיר את עונשו החמור של חייל אשר פעל באופן חד משמעי כדי להגן על מדינתו, חייו וחיי אחרים לאור סכנה ממשית שחש'', מסרו.

נציין כי עורכי הדין בסרגליק, כץ ושחיבר המליצו בשעתו לאזריה ומשפחתו לקבל את פסיקת בית המשפט, להימנע מהגשת הערעור ולפעול בדרכים אחרות, שלדבריהם היו מטיבות עמו הרבה יותר.

''לצערנו גורמים אינטרסנטיים בחרו לסכן את אלאור באמצעות הבטחות שווא, והתעלמות חסרת אחריות מהעובדה כי קיים סיכוי להחמרה בעונש כפי שקרה, ועודדו אף את התביעה בהתנהלותם להגיש ערעור מצידה על קולת העונש''.

שלושת עורכי הדין תקפו את עו"ד שפטל על שרמז היום כי הם אשמים בדחיית הערעור. ''אנו מביעים שאט נפש מהתנהגותו המתלהמת והאלימה מילולית של עורך דין שפטל, אשר חצה כל גבול בדברי השטנה שלו לרבות השמצות אישיות כלפינו חזור והשמץ, תוך נסייון לכסות את כישלונו בטענות שווא אודות התנהלותנו וזאת לאחר שמשך כל ההליך החמיא לנו, כולל בשלב שבו עוד ייצגנו איתו ואף עד יום שישי בשבוע לאחר שעזבנו התיק בו טען כי עשינו 'עבודה לא רעה בכלל'.

''אנו מחזקים את אלאור היקר לליבנו ובני משפחתו ומקווים שישכילו לבחור בהליכים שייטיבו עימו ונמשיך לעמוד לרשותם ככל שיידרש", הבהירו עורכי הדין בסרגליק, כץ ושחיבר.