אימה בכביש 60
תיעוד: כך ניצל יהודי מניסיון לינץ'

הלווייה של מחבל שניסה לבצע פיגוע כמעט הסתיימה בלינץ' בנהג ישראלי תושב תקוע שהצליח בנס להימלט בזמן שרעולי פנים שועטים לעברו.

ערוץ 7 , ט"ו באב תשע"ז | עודכן: 14:21

אילוסטרציה
אילוסטרציה
פלאש 90

בשבת נערך מסע הלוויתו של מחבל שישראל השיבה את גופתו לפלסטינית לאחר שניסה לדקור חיילת וחוסל.

ערוץ 2 פרסם תיעוד שבו נראים פלסטינים מקימים מחסום וישראלי שעבר בו כמעט ועבר במקום לינץ'.

אחד מהנהגים שנעצרו הוא ולרי, תושב תקוע שהצעירים הפלסטינים זיהו אותו ורצו לעברו. "הריחו אותי מקילומטר", הוא מספר. "הם עשו שם מחסום, אי אפשר היה לעבור את זה. ישר שלפתי את הנשק שלי ודרכתי אותו, כדי שיראו שאני חמוש - זה לא עצר אותם בכלל".

בנס הצליח ולרי להימלט בזמן שרעולי פנים שועטים לעברו. בהמשך הגיע כוח צה"ל ופיזר אותם, אך עדיין נבדק כיצד נהג נכנס למארב בכפר בו התנהלו מהבוקר עימותים קשים מבלי שאיש יזהיר אותו.

השבוע נעצרו שמונה פלסטינים המעורבים בהתפרעויות בתקוע, ביניהם פלסטיני אשר התכונן לבצע פיגוע דקירה. סגן אור משה, מ״פ מגדוד 334, אשר ביצע את המעצרים סיפר לערוץ 7, "זו ממש סגירת מעגל - מי שזרק אבנים כמה ימים לפני, כעת נעצר בפעילות מבצעית שהגדוד מבצע. הגדוד היה בשתי הקצוות - במהלך זריקות האבנים הגדוד אבטח את הצירים, ובמקביל פעל כנגד זורקי אבנים.

כבר באותו הלילה יצאו כוחות של הגדוד לפעילות מעצרים של מפרי סדר מאותן הפרות סדר".

גדוד 334 מבצע תעסוקה מבצעית בחודשים האחרונים בגזרה המזרחית של חטמ״ר עציון ומבצע פעילויות לסיכול הטרור מדי לילה. "המסר הוא מאוד ברור", מסכם סגן אור משה. "לא נסבול פגיעה בתושבים או הפרות סדר בגזרה, נפעל באופן מבצעי בהתאם לצורך שמירה על השקט".