הרב זיני: המצב חמור יותר

הרב אליהו זיני, ראש ישיבת ההסדר ''אור וישועה'' בחיפה, מתייחס להתבטאויות הקשות של יו"ר ש"ס אריה דרעי נגד רבנים בציונות הדתית.

ניצן קידר , ל' באב תשע"ז

הרב זיני
הרב זיני
צילום: ישיבת 'אור וישועה'

הרב אליהו זיני, ראש ישיבת ההסדר ''אור וישועה'' בחיפה, מתייחס ברדיו "גלי ישראל" להתבטאויות הקשות של יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי נגד הציונות הדתית.

כזכור, השר דרעי אמר בכנס רבנים חרדים כי ''גם כיפות סרוגות היום, בקהילות גדולות מאוד, בעיקר במרכז הארץ, הם כבר על גבול הרפורמה. מי שיודע איך מתנהלים שם בתי הכנסת וסדרי התפילה, ממש שינויים גדולים מאוד... נכון -זה עם כיפות יותר וישראלי יותר אבל זה על גבול הרפורמה''. הקלטתו של השר דרעי מהכנס שודרה בחדשות 2.

הרב דוד סתיו, יו"ר ארגון רבני צהר, ענה הבוקר למתקפה של יו''ר ש"ס ואמר בראיון לרשת ב' "אני לא חושב שאתם מצפים שבראש חודש אלול, חודש הסליחות והרחמים, רב שעומד בראש ארגון של מאות רבנים שעובדים יומם ולילה לקדש שם שמים - יגיב לדבריו של כל עסקן שמורשע בפלילים ומעז להטיל דופי בציבורים שלמים ובארגון רבנים של מאות רבנים. לא נתכנסנו כדי להגיב לדברים של פושעים מורשעים".

הרב סתיו ביקש להתייחס לטענות העקרוניות ואמר כי "ארגון רבני צהר נאבק בחוק הגיור שתחילתו וסופו היו מעשה הונאה של אותו עסקן.

"כולם רוצים למנוע את האפשרות של פליטים סודנים ואחרים לעלות לארץ בדרך רמייה. הלך מי שהלך, ורימה את שרי הממשלה - ואמר להם שהוא מגיש הצעת חוק למנוע את האפשרות הזו - שכולנו שותפים לרצון למנוע אותה".

"החוק לא מדבר על חוק השבות או על עובדים זרים", מסביר הרב סתיו, ''אלא אומר שמדינת ישראל לא תכיר בשום גיור שנעשה בישראל אם לא ייעשה במערכת של אותו עסקן".

על הטענות שפעילות רבני צהר דומה לפעילות הרפורמים אמר הרב סתיו, "זו בורות של אדם שאיננו יודע מימינו ומשמאלו לא בתורה, לא בהלכה וגם לא ברפורמה".