ראשי ישיבה חדשים בכרם ביבנה

במעמד חגיגי נכנסו לתפקידם שני ראשי הישיבה החדשים, הרבנים גבריאל סרף ואהרן פרידמן.

ערוץ 7 , ו' באלול תשע"ז

ראשי הישיבה החדשים עם הרב דרוקמן והרב גרינברג
ראשי הישיבה החדשים עם הרב דרוקמן והרב גרינברג
צילום: באדיבות המצלם

בישיבת כרם ביבנה, אם ישיבות ההסדר, נערך הערב (שני) מעמד כניסתם לתפקיד של ראשי הישיבה החדשים: הרב גבריאל סרף והרב אהרן פרידמן.

ראשי הישיבה החדשים הם בוגרי הישיבה שאף שימשו בה כר"מים כעשר שנים.

באירוע שהתקיים בבית המדרש של הישיבה השתתפו ראשי ישיבות, דיינים, רבנים ומאות תלמידים ובוגרים.

הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת אור עציון, ציין "האירוע מבטא מהפך שישיבת כרם ביבנה חוללה בעולם התורה, כי הקמת הישיבה היתה אירוע לאומי בקנה מידה היסטורי".

הוא סיפר כי לפני 65 שנים בעת הקמת הישיבה, לקח זמן עד שהצליחו למצוא ראש ישיבה לכרם ביבנה שהיתה "חלוצה שבישיבות בציבור שלנו". הוא בירך את ראשי הישיבה החדשים שיזכו להמשיך במסורת המפוארת של לימוד תורה בגדלות הנמשכת כבר למעלה משישים שנה.

הרב מרדכי גרינברג שכיהן בתפקיד ראש הישיבה למעלה מעשרים שנה, ישמש מעתה כנשיא הישיבה וימשיך למסור בה שיעורים. הרב גרינברג הודה להנהלת הישיבה על השותפות בבחירת ראשי הישיבה החדשים והוסיף כי הוא סמוך ובטוח שהרבנים סרף ופרידמן יצעידו את הישיבה לפסגות חדשות.

ראשי הישיבה החדשים אמרו כי האתגר הגדול הניצב לפיתחם הוא מחד המשך המסורת של הלימוד המעמיק והלמדני המאפיין את כרם ביבנה, ומאידך חיבורם של התלמידים בני ימינו לאהבת תורה ולפיתוח האישיות מתוך חיבור פנימי לתורת ארץ ישראל.

ראשי הישיבה הוסיפו כי השותפות העמוקה עם צוות הר''מים, היא המפתח להצלחת הישיבה להתפתחותה ולשגשוגה.

הנואמים הודו לנשיא הישיבה הרב מרדכי גרינברג על תרומתו הייחודית ורבת השנים לכרם ביבנה ואיחלו לו עוד ''שנים רבות של הרבצת תורה מתוך בריאות ונחת''.

את האירוע הינחה הרב אברהם ריבלין, המשגיח הוותיק של הישיבה, שהביע אף הוא את אמונו המלא בראשי הישיבה החדשים ואת תקוות הבוגרים כולם להצלחתה של הישיבה.