"תחכום, יצירתיות ואומץ לב"

שר הביטחון ביקר ביחידת עוקץ ופגש את המאלף הראשי של היחידה, רנ"ג מ', אשר כמו ליברמן, עלה אף הוא מקישינב בסוף שנות השבעים.

ערוץ 7 , ז' באלול תשע"ז

ליברמן בביקור ביחידת עוקץ
ליברמן בביקור ביחידת עוקץ
צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון

שר הביטחון אביגדור ליברמן ביקר היום (שלישי) ביחידת עוקץ. במהלך הביקור קיבל שר הביטחון סקירה על פעילות היחידה מהמפקד, סא"ל גיל אליה, וחזה בתצוגת יכולות של לוחמי ולוחמות היחידה עם כלביהם.

בהמשך קיים השר שיחה עם לוחמי ולוחמות היחידה. אל הביקור התלוו סגן הרמטכ"ל, אלוף אביב כוכבי, קצין חי"ר וצנחנים ראשי תא"ל רסאן עליאן ומפקד המרהו"ם אל"מ ירון סיטבון.

ליברמן עם המאלף הראשי של היחידה, רנ"ג מ'
צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון

שר הביטחון פגש בביקורו, בין היתר, גם את המאלף הראשי של היחידה, רנ"ג מ', אשר כמו השר ליברמן, עלה אף הוא מקישינב בסוף שנות השבעים.

במהלך ביקורו אמר שר הביטחון ליברמן ללוחמים ולמפקדים: "ליחידת עוקץ יש תפקיד משמעותי בלחימה ובפעילות צה"ל בשגרה. הלוחמים והלוחמות של היחידה, ביחד עם הכלבים, מפגינים יכולות מקצועיות גבוהות מאוד, תחכום, יצירתיות ואומץ לב, הן בפעילויות עצמאיות והן בפעילות משותפת עם יחידות אחרות של צה"ל.

ליחידת עוקץ יש חלק מרכזי, גם אם רובו סמוי מן העין, במלחמה בטרור ובהגנה על ביטחונם של אזרחי ישראל. אנו עלולים למצוא את עצמנו בעימות נוכח המציאות השבירה באזור, ועליכם להיות מוכנים לכך. ומה שינצח בכל עימות, כפי שכבר הוכח בעבר, זה קודם כל החוסן הלאומי, האחדות הפנימית, המחויבות. זה המפתח לעוצמה של מדינת ישראל, ואני יודע שאתם מהווים חלק מהחוסן הזה".