נאבקים על האמת: "אם תרצו" חוגגת עשור

מאות פעילי תנועת "אם תרצו" התכנסו בירושלים לרגל עשור להקמתה. ראש הממשלה נתניהו: "אתם נאבקים על האמת של מדינת ישראל והציונות".

חזקי ברוך , י"ג באלול תשע"ז

"אם תרצו" חוגגת עשור
"אם תרצו" חוגגת עשור
צילום: קובי דוברז

כנס העשור של תנועת ''אם תרצו'', התנועה הציונית הגדולה בישראל, התקיים הערב (ב') בירושלים במעמד יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין.

עם תחילתו של הכנס, בו השתתפו מאות רבות של תומכים, הוקרנו סרטונים מתקופות שונות בחייה של התנועה. בד בבד, חולקו עשרה אותות ליקירי התנועה ולרבים מתומכיה לאורך השנים.

בין מקבלי האותות ניתן היה למצוא את דבורה גונן, אמו של דני הי"ד שנרצח בפיגוע ירי סמוך לדולב לפני כשנתיים, שקיבלה את הפרס בשמן של המשפחות השכולות.

אות יקיר התנועה ניתן גם ללירן ברוך, לוחם צנחנים שאיבד את עינו וקיבל את הפרס בשם חיילי ופצועי צה"ל.

לפני תחילת האירוע התקיים פאנל בסימן 50 שנה לאיחוד ירושלים, בו השתתפו יו"ר ''אם תרצו'' מתן פלג, ד"ר דרור אידר מהעיתון ''ישראל היום'' וכן המזרחן ד"ר מוטי קידר.

במהלך הערב הוקרן סרטון ברכה שבו השתתפו למעלה ממחצית שרי ממשלת ישראל וכן חברי כנסת רבים מסיעות הבית השונות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את תנועת "אם תרצו" בסרטון ואמר, "מזל טוב לכם חברי וחברות 'אם תרצו'. אתם חוגגים עשר שנים. עשר שנים שאתם נאבקים על האמת של מדינת ישראל והציונות. האמת בחוץ והאמת פנימה. זה לא מאבק קל אבל אין מאבק ראוי ממנו. קבלו את ברכותיי, קבלו את ברכותיהם של אזרחי ישראל שחרדים כמוכם לעתידה של מדינת ישראל".

יו"ר הכנסת אדלשטיין נשא דברים בכנס העשור והדגיש את חשיבותה ומקומה ההיסטורי של מדינת ישראל בעת הזו, "היום – אנחנו מדברים בשפה ברורה. במילים חדות. באמונה. אנחנו אומרים בקול גדול: המדינה עליה חלמנו וחלמו אבותינו – היא מדינה יהודית. אנחנו חוזרים לדבר במילים פשוטות. במילים מדויקות.

''כבר עשר שנים תנועת 'אם-תרצו' עושה בדיוק את זה. אומרת ותומכת, בצורה ברורה, בלי מֵרְכָאוֹת, בציונות, בחיילי צה"ל ובאוהבי הארץ. במאבק על דמותה וצביונה של מדינת ישראל - המדינה היהודית – יש לכם זכויות רבות", הדגיש אדלשטיין.

שר הביטחון אביגדור ליברמן בירך גם הוא את תנועת "אם תרצו" ואמר "יצא לי לעקוב אחר העשייה שלכם לאורך השנים ואני מצדיע לכם על עבודתכם הנאמנה מול ארגוני ה-BDS והדה לגיטימציה של מדינת ישראל וחיילי צה"ל מצד ארגונים ומוסדות בארץ ובעולם.

''פעילותכם לנוכח הטרור המדיני מצד ההנהגה הפלסטינית ופעילות של תומכי החרם על מדינת ישראל לא רק חשפה את האמת מאחורי תעשיית השקר אלא סייעה לא פעם להסברה בעולם ועל כך מגיעה לכם תודה והערכה", הוסיף ליברמן.

יו"ר תנועת "אם תרצו", מתן פלג אמר כי הוא נרגש לראות את תומכיה הרבים מתכנסים יחד ביום חגה. "בעשר השנים האחרונות עשינו דרך ארוכה וכיום כל מי שקורא לסרבנות, מאשים את חיילי צה"ל בפשעי מלחמה או פועל נגד הזהות היהודית של מדינת ישראל, מוצא עצמו מחוץ למחנה.

''זו ההצלחה הגדולה ביותר שלנו בעשור הראשון לפעולתנו. אנו נרגשים לקבל את ההוקרה זו מהחברה כולה וממשלת ישראל. בעזרת ה' נמשיך לפעול למען עם ישראל גם לאורך העשור הבא'', ציין פלג.