ח"כ יגאל גואטה התפטר

חבר הכנסת מש"ס הודיע על התפטרותו בעקבות הביקורת שנמתחה עליו לאחר שהשתתף בחתונה של שני גברים שנישאו זה לזה.

ניצן קידר , כ"ב באלול תשע"ז

יגאל גואטה
יגאל גואטה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חבר הכנסת יגאל גואטה (ש"ס) הודיע הבוקר (רביעי) ליו״ר מפלגתו השר אריה דרעי על החלטתו להתפטר מהכנסת.

ח"כ גואטה החליט להתפטר בעקבות ביקורת חריפה שנמתחה עליו מצד רבנים ספרדים, על שהשתתף יחד עם בני משפחתו בחתונת אחיינו שנישא לגבר.

גואטה כתב לשר דרעי כי הוא מודה לו על האמון שאיפשר את צירופו לסיעת ש״ס בכנסת אולם החליט להתפטר מתפקידו. גואטה הבהיר כי הוא מאמין בהנהגתו של השר דרעי וימשיך לפעול למענו ולמען תנועת ש״ס ככל שיידרש.

השר דרעי אמר לח״כ גואטה כי הוא מכבד את החלטתו, הביע את הערכתו אליו והודה לו על ''פעילותו המבורכת ועל הרוח החדשה והנמרצת שהכניס לסיעת ש״ס''.

נציין כי הרבנים בן ציון מוצפי, אהרן ירחי ומשה צדקה, פרסמו מכתב הקורא לפטר את ח"כ גואטה מש"ס. הם כתבו ''קריאת קודש ומחאה כדי להסיר כל קטרוג מהעם הקודש. הלא למשמע אוזן דאבה נפשינו ותצלנה כל אוזניים לשמוע כי מאן דהו מנבחרי ומייצגי הציבור החרדי חילל שמיים בפרהסיה...".

הרבנים כינו את גואטה ''ברנש'' וטענו כי חבר הכנסת ''קרא לכל בני המשפחה שיש חובת התייצבות בחתונת בן אחותו שהיא באיסור נורא מהחמורות בחמורות שבתורה, שהתורה הקדושה קוראת בזה תועבה היא ולא תקיא אותם. על זה יתפלץ לב כל שומע והקריאה והזעקה לכל המנהיגים שלא להקיף בחילול השם הנורא ולהעבירו ולפטרו מתפקיד ציבורי".

לאחר שהתפטרותו של גואטה תיכנס לתוקף, סגן ראש עיריית בת ים רפי ברנז ייכנס לכנסת במקומו. קיימת גם אפשרות שברנז לא ייכנס לכנסת אלא סגן השר משולם נהרי שהתפטר במסגרת החוק הנורווגי יחזור לשמש כחבר כנסת מכהן.

חברת הכנסת עליזה לביא (יש עתיד) אמרה כי ''התפטרותו של ח״כ יגאל גואטה היא אבידה גדולה. יגאל הוא אוהב שלום ורודף שלום ואוהב את הבריות! מפלגת ש״ס התחרדה ומתנתקת מציבור בוחריה".