ח"כ יהודה גליק צעד עם נשות השמאל

"מסע השלום" יצא לדרך בדרום ויסתיים בסוכות בירושלים. המטרה: "להניע את הפוליטיקאים משני הצדדים לפעול למען הסכם מדיני".

ערוץ 7 , ד' בתשרי תשע"ח

יהודה גליק
יהודה גליק
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

500 נשים יהודיות וערביות השתתפו (ראשון) ביומו הראשון של "מסע השלום" שמאורגן על ידי תנועת השמאל "נשים עושות בשלום", ומטרתו היא להניע את הפוליטיקאים הפלסטינים והישראלים לפעול למען הסכם מדיני.

המסע החל בשדרות ובצאלים ויסתיים בחג הסוכות בירושלים. לוקחים בו חלק חברי הכנסת עמיר פרץ (המחנה הציוני), יהודה גליק (הליכוד), חיים ילין (יש עתיד), דב חנין (הרשימה המשותפת), ראשי מועצות ואישי ציבור נוספים.

ח''כ גליק אמר היום כי "לצערנו השנים האחרונות התאפיינו בחברה הישראלית בשיח של קיטוב, חוסר הקשבה וחוסר הבנה. חשוב שנבין שלא כל האמת אצלך ולא משנה באיזה מחנה פוליטי אתה נמצא. חשוב שנשמור על היכולת לראות טוב ולא לייצר ניפוח של המציאות.

''נשים עושות שלום, אנחנו רוצים להידבק בעשייה שלכן", הוסיף גליק, ''אין לי ספק שהשלום הרבה יותר קרוב ממה שאחרים מדמיינים".

ח"כ עמיר פרץ אמר במסע, "אני עומד בפניכן כמי שהיה הילד שגדל תחת צל הפדאיונים. אותו ילד בשדרות שמתעורר כל לילה עם צמר גפן תחוב באוזניים. הגיעה שעת הסכם, הסכם שישנה את המציאות. אסור לנו לשכוח לרגע שכשהמשבר ההומניטרי בעזה יתפוצץ, הוא יתפוצץ בחצר שלנו''.

גדי ירקוני, ראש המועצה אזורית אשכול, אמר כי "בצד השני של הגבול גדלים ילדים לאותם קולות מלחמה ואותם חרדות ופחדים. הגיעה העת לייצר שינוי של המציאות, להגיע להסכם מדיני ארוך טווח. מדינה לא יכולה ביד אחת לתת לנו כלים להתמודד עם המלחמות וביד השנייה להרוס. אם לא תהיה מדיניות סיוע לעזה כולנו נמשיך לשלם את המחיר. אני קורא למנהיגים לראות את שיקום עזה כמשימה לאומית".