אישום חמור נגד מטפל ב"טיפולי המרה"

המטפל, שעסק ב"טיפולי המרה" בנערים וצעירים בעלי נטיות הומוסקסואליות, מואשם בעבירות חמורות שביצע בשניים ממטופליו.

שלמה פיוטרקובסקי , י"א בתשרי תשע"ח

על ספת הפסיכולוג. אילוסטרציה
על ספת הפסיכולוג. אילוסטרציה
צילום: istock

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ראשון) לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד ראובן ישראל וולצ'ר, תושב ירושלים בן 44, אשר טיפל בבעיות זהות מינית ובפסיכותרפיה דינאמית בקליניקה שבביתו.

כתב האישום מפרט כיצד גרם וולצ'ר במרמה לשניים ממטופליו להסכים לביצוע מעשה מגונה, תוך שהוא מנצל את יחסי התלות.

בין השנים 2007-2012 נפגש וולצ'ר עם המטופל הראשון, אשר בחלק מהתקופה הזו היה קטין, עשרות פעמים לצורכי טיפול. במהלך המפגשים יצר וולצ'ר תלות של המטופל בו.

וולצ'ר הורה למטופל לבצע מטלות שונות - כגון לכתוב 40 דברים המעידים על כך שהוא גבר. כאשר המתלונן לא ביצע את המשימות לשביעות רצונו של הנאשם נהג הנאשם לצעוק עליו, להשפילו ולאיים עליו בהפסקת הטיפול. בהזדמנויות מסוימות דרש ממנו להסכים לביצוע מעשים מגונים, זאת תוך יצירת מצג שווא כאילו המעשים המגונים שביצע נדרשים לצורך הטיפול הנפשי, כאשר הוא יודע שמדובר בשקר.

בעקבות מצגי השווא נתנו המטופל המדובר, ומטופל נוסף שעניינו מפורט בכתב האישום, את הסכמתם לביצוע המעשים.

דבי גרוס, מנהלת מרכז 'תהל' ומחברות פורום 'תקנה', מספרת כי "מדובר במקרה מזעזע בו אנשים שהגיעו לבקש עזרה במצב רגיש ופגיע נוצלו על ידי מי שהיה אמור להגיש להם את העזרה. בחברה בכלל ובמגזר הדתי בפרט, קיימת מודעות בעיקר לתקיפות מיניות של נשים ופחות של גברים שנתפסים, באופן מוטעה, כחזקים יותר ופגיעים פחות. אנו ב'תהל' עובדים קשה מול מוסדות החינוך לכל הגילאים בכדי להעלות את המודעות לנושא ולחנך לזהירות, בנים ובנות כאחד. אני רוצה להודות למשטרה שהתמסרה לטיפול בתיק הזה ברגישות ובנחישות ולחזק את ידי המתלוננים האמיצים".