"השגחה פרטית" נגד הרב אליהו

בארגון "השגחה פרטית" דוחים בתוקף את הדברים שהשמיע אמש הרב שמואל אליהו נגדם בשיעורו השבועי, "ביטוי מובהק להיסטריה ברבנות".

ערוץ 7 , י"ג בתשרי תשע"ח

הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו
צילום: אלירן אהרון

בארגון "השגחה פרטית" תוקפים הבוקר (שלישי) את רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, בעקבות דברים שאמר אמש בשיעורו השבועי נגד מערך ההשגחה שמפעיל הארגון וטוענים כי מדובר בשקרים והוצאת דיבה.

"לא היו הדברים מעולם, וכשרואים את הרב שמואל אליהו עומד מול מיקרופון ובאופן ישיר ובוטה בוחר שלא לדבר אמת, מבינים בדיוק איך ולמה מערך הכשרות של הרבנות הראשית הגיע לשפל בו הוא נמצא. עונשו של בדאי, שאפילו יאמר בעתיד דברי אמת - אין מקשיבים לו. זה עצוב. ככה מאבדים ברבנות את אמון הציבור, וככה מורידים את קרנה של תורה".

"דברי הרב אליהו הם לשון הרע והוצאת דיבה, ומהווים ביטוי מובהק להיסטריה שאחזה ברבנות הראשית - שם כבר מבינים שעידן המונופול שלהם על הכשרות מגיע אל סופו", מוסיפים בארגון ומתריעים, "'השגחה פרטית' תפעל בכל האמצעים כדי להגן על שמה הטוב, ואם תידרש לכך - לא תהסס גם לפנות לערכאות משפטיות".

"בזמן שאלו שדרדרו את רמת הכשרות בישראל מתמקדים בשימור מוקדי הכח בידיהם, 'השגחה פרטית' תמשיך לקדם בשורה של כשרות הלכתית, איכותית ומקצועית - נקייה מאינטרסים זרים ומוזרים, נקייה משקרים, ולטובת הציבור כולו", מציינים בארגון.

נזכיר כי בדבריו אמש הזהיר הרב אליהו את מי שרואה תעודה של הארגון שלא לסמוך עליה "שלא יתפתה, אסור לסמוך על הכשרות הזאת, אין לה שום ערך. אין פלא למה הרפורמים תומכים בכשרות הפרטית, שכל אחד משגיח על עצמו. נותנים לחתול לשמור על החלב".

הרב אליהו אף סיפר על מקרה שבו לדבריו, במסגרת עבודתו במחלקת הכשרות הארצית של הרבנות הראשית, ''הגיע אלינו מידע מוסמך שאנשים מבשלים בכפר ערבי, בשר שלהם, מבשלים אותו שם בכפר הערבי, אורזים אותו, מביאים אותו לירושלים. מסעדות שיש להן 'השגחה פרטית' עם איזה חתימה של איזה רב..."