ח"כ סמוטריץ':
חלומות ואשליות

ח"כ בצלאל סמוטריץ' אומר כי הסכם הפיוס קורע את המסכה מעל פניה של הרשות הפלסטינית וקורא לממשלה לא לנהל משא ומתן עם חמאס ופתח'.

בצלאל סמוטריץ' , כ"ג בתשרי תשע"ח

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אני מסרב להזדעזע מ'הסכם הפיוס' בין שני ארגוני הטרור - אש"ף וחמאס. ההסכם בסך הכל קורע את המסיכה מעל פניה של הרשות הפלסטינית ומגלה שוב את מה שאנחנו יודעים ואומרים כל הזמן - מדובר בארגון טרור שלא מפסיק להסית ולעודד טרור ואלימות נגד אזרחי ישראל במטרה לחסל את מדינת ישראל.

הבידול המלאכותי בין עזה ליהודה ושומרון ובין אבו-מאזן ליחיא סנוואר משרת בעיקר את חסידיה השוטים של המדינה הפלסטינית. אלה המכורים לרעיון חלוקת הארץ חייבים לשמר 'פרטנר' ולצייר אותו כמתון וככזה שיש סיכוי להגיע איתו להסדר המבוסס על הכרה במדינה היהודית. בשביל זה צריך לייצר הבחנה בין 'ערבים טובים' ל'ערבים רעים'. בשביל זה טוב שיש את הרעים של חמאס כדי שאפשר יהיה לדבר עם הטובים מאש"ף.

ליבי ליבי איתכם חברים בבוקר הזה. שוב האשליות והחלומות שלכם מתנפצות אל סלעי המציאות האמיתית. אין שום הבדל אמיתי בין הרשות הפלסטינית לחמאס. אבו מאזן ממשיך להסית ולעודד טרור באמצעות תשלום משכורות עתק למשפחות המחבלים וקריאת כיכרות ורחובות על שם מי שרצחו יהודים רק בשל היותם יהודים.

מי שמדבר איתו לא אמור להתקשות לדבר גם ממשלה שחמאס חבר בה. 'שלום הרי עושים עם אויבים' לא?

על בסיס אותו רציונל קשה לבוא בטענות לממשל טראמפ שמסתמן כאחד השושבינים של ההסכם הזה. אם מבחינתנו אבו מאזן הוא פרטנר ראוי קשה מאוד להסביר למה חמאס לא.

אני קורא לראש הממשלה לחזור לעקרון הבסיסי ולפיו מדינת ישראל לא מנהלת משא ומתן מול ארגוני טרור, ולהבין שאחרי מאה שנות סכסוך בין שתי שאיפות לאומיות סותרות הגיע הזמן להכריע. וכן - גם את אבו מאזן.

זה יהיה נורא מוזר אם ישראל וארה"ב יפרשו מאונסק"ו אבל ימשיכו להיות חברים טובים של מי שדחף והוביל את ההחלטות האנטישמיות והאבסורדיות של הארגון הזה נגד ישראל.