ש"ס: ב'תאגיד' נוקמים באריה דרעי

"שעות לאחר פירסום דברי דרעי בישיבת ראשי הקואליציה, התייצב מרדכי גילת ובישר לצופים כי בקרוב יוגש כתב אישום נגדו", טען מלכיאלי.

בן שאול , כ"ו בתשרי תשע"ח

תוקף. מלכיאלי
תוקף. מלכיאלי
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

גורמים בש"ס טוענים כי תאגיד השידור הציבורי 'כאן' מתנכל ליו"ר המפלגה אריה דרעי לאחר שזה העלה בישיבת ראשי סיעות הקואליציה הצעה לסגור את ערוץ 1 הפועל במסגרת התאגיד.

נציין כי דרעי נימק את הצעתו בצורך לחסוך 700 מיליון שקלים שהמדינה נאלצת לשלם למימון התאגיד.

"השר דרעי הסביר בישיבה כי בתחילת חודש נובמבר, בעוד כשלושה שבועות, יפוצל ערוץ 2, יתווסף ערוץ טלויזיה נוסף פתוח ולכן אין סיבה שמשלם המיסים יממן ב-700 מיליון שקלים את ערוץ 1", מסביר ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס).

לטענתו, כמה שעות לאחר פירסום דבריו של השר דרעי, אמש במהדורה המרכזית של ערוץ 1, "התייצב מרדכי גילת שמנהל מרדף אובססיבי שנמשך עשרות שנים נגד השר דרעי, ו'בישר' לצופים כי בקרוב יוגש כתב אישום נגד השר דרעי, רעייתו ואחיו. הידיעה שודרה במהלך הערב והבוקר גם בשידור הטלוויזיה וגם הרדיו של התאגיד תוך שגילת, מגדף ומשמיץ קשות את דרעי".

לדברי מלכיאלי, מדובר ברשות שידור ציבורית שכאמור ממומנת על חשבון משלם המיסים בסך 700 מיליון שקלים. "זו לא תחנת טלויזיה ורדיו פרטיים. לא יעלה על הדעת ששידורי תחנה ציבורית ישמשו במה לנקמה וסגירת חשבונות עם נבחר ציבור, שר בממשלה ויו״ר מפלגה, שמעלה הצעה שאינה מוצאת חן בעיני עובדי התאגיד.

"לא לשם כך הוקם תאגיד השידור הציבורי. ולכן הדרישה לפעול לסגירתו של התאגיד מקבלת היום משנה תוקף", אמר.