ח"כ מיכאלי: הימין הדתי ערך את דברי

הח"כית מהמחנ"צ הגיבה לסערה שחוללו דבריה נגד התא המשפחתי: הדברים "ערוכים באופן מגמתי, מוצאים מהקשרם". מדובר ב"הזיות".

גיל רונן , כ"ח בתשרי תשע"ח

מרב מיכאלי
מרב מיכאלי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) הגיבה הערב (רביעי) לסערה סביב דבריה החמורים נגד התא המשפחתי הגרעיני, שנאמרו בתוכנית טלוויזיה באוסטרליה.

לדבריה, מדובר בקטעים מדבריה ש"ערוכים באופן מגמתי" ו"מוצאים מהקשרם".

"כשראיתי מי עשה את העריכה ומי עושים את הקמפיין נעלמה ההפתעה: עוד נסיון של גורמים בימין הדתי הקיצוני להציג אותי כמפלצת מסוכנת", הסבירה.

"כל הדברים שאני מואשמת בהם כמו רשיון להורות, וועדה לפיקוח, הוצאת ילדים מהבית וגידול בידי המדינה הם דברים שמעולם לא אמרתי או אפילו חשבתי", טענה. "הם הזיות. שקרים שנוצרו מעריכה מגמתית ונועדו להפחיד אתכם ממני, אבל הם לא קשורים אלי".

"אז בואו נעשה סדר: כן, אני מאמינה שהורות היא לא דבר מוגבל לזוג הטרוסקסואלי שנשוי בנישואין דתיים", הבהירה. "אני מאמינה שאנחנו צריכות וצריכים להרחיב את אפשרויות ההורות. לאפשר למי שרוצות ורוצים להיות הורים להביא לעולם ילדות וילדים גם לא בנישואין או בזוגיות אלא בכל מיני סוגים של קשרים. כל מי שגידלה או גידל ילדה או ילד יודעת שצריך כפר שלם למלאכה הרבה ולא-פשוטה הזאת, ככל שהיא גם מביאה איתה אושר. הדבר החשוב הוא שמי שבוחרות ובוחרים לגדל ילדה או ילד יקחו עליהם את האחריות: לא רק שלא יפגעו בהם, לא יעלמו להם באמצע החיים ולא יפקירו אותם כלכלית אלא גם ידאגו לרווחתם ולזכויות שלהם כבני אדם בפני עצמןם. אלה ה'קריטריונים' שהתייחסתי אליהם בדברים שאמרתי בטלוויזיה האוסטרלית".

נראה כי מיכאלי ניסתה לחזור בה מדבריה לפיהם המשפחה היא המקום המסוכן ביותר עבור ילדים. "משפחה יכולה להיות מקום נפלא", כתבה. "חם, קרוב ואוהב. אבל במשפחה קורים גם דברים קשים מאד. למרבה הצער, יש משפחות גרעיניות בהן ילדים וילדות חשופים מאד לפגיעה מכל הסוגים".

היא חזרה על הטענה כי "לפי הנתונים במערב כל ילד/ה חמישית עוברת התעללות גופנית, מינית או נפשית" אך שכחה לציין כי מרבית הפגיעות בילדים מבוצעות ע"י אמהות, ולא אבות. "שוב הימין הקיצוני והדתי ניסה להשחיר אותנו, שפועלים ופועלות למען שוויון ולמען פתיחות. אבל גם הקמפיין המתוזמן הזה לא ימנע ממני להמשיך לפעול למען נשים, ילדות וילדים, אבות וגברים והקהילה הגאה", קבעה.

הקוראים מוזמנים לצפות בשני הקטעים מתוך דברי מיכאלי, כפי שערכנו אותם והעלינו לפייסבוק – ובתוכנית המלאה. אם לדעתכם מדובר ב"הזייה" או עריכה מגמתית של "הימין הדתי" – אנא אמרו זאת.

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה