גלי צה"ל עולה לירושלים

שר הביטחון ליברמן, ראש העיר ניר ברקת ומפקד גלי צה''ל סיירו במוזיאון אסירי המחתרות בירושלים, לשם יועברו אולפני התחנה הצבאית.

עדו בן פורת , ד' בחשון תשע"ח

ליברמן בירושלים
ליברמן בירושלים
צילום: דוברות

שר הביטחון אביגדור ליברמן סייר היום (שלישי) במוזיאון אסירי המחתרות בירושלים, אליו מתוכננים לעבור אולפני גלי צה"ל.

במהלך הסיור הוצגו לשר הביטחון תוכניות העבודה להקמת האולפנים, כמו גם תוכניות לשיפוץ המוזיאון עצמו.

אל הסיור הצטרפו גם ראש העיר ניר ברקת, חבר מועצת העיר ירושלים משה ליאון, מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (מיל') אודי אדם ומפקד גלי צה"ל שמעון אלקבץ.

במהלך הסיור אמר שר הביטחון, "כל גופי השידור הציבוריים חייבים לשדר מירושלים, והמעבר העתידי הצפוי של גלי צה"ל לבירה הוא נדבך חשוב לחיזוק מעמדה. זאת לצד מעבר עתידי של יחידות צה"ל נוספות לירושלים.

''כשיסתיימו העבודות, תשדר גלי צה"ל מירושלים באולפנים מתקדמים שיוקמו לטובת המעבר כולו. זאת מבלי שתהיה פגיעה כלשהי במוזיאון, שאף הוא ישופץ וישודרג. נקפיד על כך", הבהיר ליברמן.

ראש העיר ברקת אמר כי ''המקום של כלי התקשורת המרכזיים הוא בבירת ישראל. האזור כאן שבעבר היה שומם קם לתחיה והופך לשוקק ותוסס עם בצלאל שנבנה במגרש הרוסים, מרכז הצעירים שהקמנו, בית הספר לאומנויות מוסררה, בית הספר לקולנוע מעלה ובקרוב גלי צה"ל במרכזו''.

בדומה לליברמן, גם ברקת הדגיש כי ''המעבר לא יפגע במוזיאון אלא יביא לשדרוג ולהעצמה שלו ושל ערכיו ומורשתו החשובה. אני מודה לשר הביטחון ששם את ירושלים על ראש שמחתו ומשתף איתנו פעולה בהעברת עוד ועוד יחידות של צה"ל לירושלים לחיזוקה של בירת ישראל".

חבר מועצת העיר ירושלים, משה ליאון, אמר לאחר הסיור כי "כבר בימי הראשונים בתפקיד ציבורי בירושלים, ראיתי לנגד עייני את החשיבות בהעברת גלי צה"ל לירושלים. עבורי, אין דבר סימבולי יותר מאשר שהתחנה המופעלת על ידי צה"ל, תפעל מבירת ישראל.

''כשרשות השידור נסגרה ותאגיד השידור עזב את ירושלים, פעלתי רבות על מנת לקדם את מהלך זה. אני שמח שהיום בוצע המהלך הראשון של העברת התחנה אל מוזיאון אסירי המחתרות בירושלים. אפעל בעתיד להעברת גופי תקשורת נוספים כמו גם משרדי ממשלה לבירת ישראל''.

ליאון הוסיף, ''בהזדמנות זאת אני מודה לשר הביטחון אביגדור ליברמן שחיזק את ירושלים בקידום המהלך ולראש העיר ברקת על שיתוף הפעולה״.