רכב חשוד ותיק כבד: סוכלה הברחת אמל"ח

דוד פרידסון, לוחם ביחידת המעברים, סיפר לערוץ 7: ״למכונית החשודה לא היתה לוחית זיהוי. בתא המטען היה תיק כבד מהרגיל ובתוכו נשק".

עדו בן פורת , י' בחשון תשע"ח

גאה שתפעלתי את האירוע בהצלחה. פרידסון
גאה שתפעלתי את האירוע בהצלחה. פרידסון
צילום: דובר צה"ל

במעברים השונים לאורך קו התפר עומדים על המשמר חיילי גדודי המעברים של המשטרה הצבאית המסכלים בעשייתם פעולות טרור והברחות אמל"ח, מונעים כניסת שוהים בלתי חוקיים ושומרים על ביטחון תושבי מדינת ישראל בכל ימות השנה.

בסוף השבוע נעצר רכב לבדיקה במחסום הקיוסק סמוך לכפר אבו דיס לאחר שעורר את חשדם של לוחמי גדוד המעברים ׳ארז׳ וכוחות נוספים. לאחר בידוק התברר כי נהג הרכב הערבי ניסה להבריח נשק לדרום יהודה ושומרון.

טוראי דוד פרידסון, לוחם המשרת ביחידת המעברים, סיפר לערוץ 7 ״שמתי לב למכונית חשודה שעברה במעבר. ביקשתי לעשות לרכב בדיקה ושמתי לב שאין לו לוחיות זיהוי״.

פרידסון המשיך ותיאר את האירוע, ״אני ומפקד המחסום ביקשנו מהנהג לפתוח את תא המטען, שם מצאנו תיק שהרגיש כבד מהרגיל. קראנו לכוחות נוספים במעבר לסיוע, ובבדיקה מצאנו בתיק נשק, בודדנו את החשוד והוא הועבר לחקירה״.

פרידסון, בן 19, התגייס במרץ 2017 לגדודי המעברים של המשטרה הצבאית. הוא עלה לארץ לבד מאוקראינה בשנת 2012 והיה חלק מפרוייקט נעל״ה שעזר לו להתאקלם בישראל בגיל צעיר.

כלוחם ביחידת המעברים דוד הוכשר לזהות התרחשויות ואנשים חשודים, לתפעל אירועים מסוג זה ולפעול בכל עת לשמירה על ביטחון תושבי המדינה. דוד סיפר כי זו הייתה תפיסת האמל''ח הראשונה שלו ואמר ״אני מרגיש שתפעלתי את האירוע באופן חד ומקצועי ואני גאה לסכם אותו כהצלחה״.