למרות הפיוס: שיחות עם הפלסטינים

השר משה כחלון נועד ברמאללה עם ראש הממשלה הפלסטיני כדי לקדם שיתופי פעולה כלכליים. זאת חרף החלטת הקבינט להימנע ממגעים עם הרשות

ניצן קידר , י' בחשון תשע"ח

כחלון עם הבכירים הפלסטיניים
כחלון עם הבכירים הפלסטיניים
צילום: חשבון הטוויטר של ג'ייסון גרינבלט

הקבינט המדיני-בטחוני אמנם החליט לפני כשבועיים שלא לקיים מגעים עם הרשות הפלסטינית עד שיתברר עתיד הפיוס עם חמאס, אבל יש מי שממשיך לפעול במישור הזה.

שר האוצר משה כחלון נפגש אתמול (ראשון) בחשאי עם ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה, כך נחשף הבוקר בגל"צ.

מדובר במפגש שני בין השניים שמטרתו לקדם שיתופי פעולה כלכליים בין ישראל והפלסטינים.

גורם פלסטיני בכיר סיפר לערוץ 7 כי "חמדאללה העלה בשיחה נושאים שמטרידים אותנו, ובהם הבנייה בהתנחלויות, הדרישה להפסיק את המצור בעזה ואי מניעת העברת כספים לרשות הפלסטינית - שאחראית בעצמה לאן להזרים את הכסף".

מי שפרסם תמונה של המפגש הוא השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, וממנה ניתן ללמוד שבפגישה השתתף גם מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד ומתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב מרדכי.

גרינבלט עצמו צייץ בטוויטר לאחר הפגישה, "מדובר בהתקדמות משמעותית בין ישראל והפלסטינים. אלו צעדים בנושאים כלכליים חשובים כמו השקעות, פיננסים וסחורות. הצעדים הללו יסייעו לקידום התהליך".

בירושלים לא מתייחסים למפגש הזה לפי שעה - אבל נודע כי נושא מרכזי בשיחה היה שיתופי פעולה בפרוייקטים כלכליים בשטחי C וקידום אינטנסיבי של הקמת אזור התעשייה בתרקומיא.