צה"ל מודה בטעות?
גיוס הנשים ללחימה לא יורחב

הוחלט לעצור את הגדלת מספר הנשים המשרתות בתפקידי לחימה ולא לפתוח עבורן עוד תפקידים. השריונריות הלוחמות יעסקו בבט"ש ובהגנת גבולות

ערוץ 7 , י"ב בחשון תשע"ח

למצולמים אין קשר לידיעה. הגדוד המעורב קרקל
למצולמים אין קשר לידיעה. הגדוד המעורב קרקל
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בצה''ל הוחלט שלא להרחיב יותר את מספר הנשים שמשרתות בתפקידי לחימה, שהגיע השנה למספר שיא של 2,700 לוחמות.

ההחלטה שלא להגדיל בשלב זה את מספרן של הלוחמות נועד כדי לבחון מחדש את השפעות השירות על הנשים הצעירות שסובלות מבעיות בריאות ומנזקים פיזיולוגיים ונפשיים.

על פי הדיווח בחדשות 2, צה''ל יערוך סדרת בדיקות ללוחמות כדי ללמוד על היכולת של החיילות הקרביות לעמוד בקושי הפיזי והמנטלי של תפקידי לוחמה.

בצבא יבדקו כיצד הנטל הפיזי והפסיכולוגי משפיע על אחוזי הנשירה במסלולי הלחימה, לצד ההשפעות הפיזיולוגיות ארוכות הטווח על גופן של הלוחמות. לפי התוצאות של הבדיקות יוחלט האם "לייצב" את נתוני הלוחמות, או להגדיל את היצע התפקידים והיקף הגיוס.

בשלב זה לא ייפתחו תפקידים נוספים ללוחמות והן לא יוכלו להתגייס ליחידות עילית וגם לא לחטיבות החי"ר הסדירות כגון גולני וגבעתי.

הפיילוט לבחינת שילוב נשים בשריון שעורר סערה ציבורית יסתיים בחודש מרץ 2018. על פי הדיווח בחדשות 2, חמש-עשרה בנות התחילו את המסלול ומתוכן שתיים נשרו.

לאחר שיסיימו את ההכשרה, השריונריות יקיימו תעסוקה מבצעית בטנקים בהגנת הגבולות, מארבים וביטחון שוטף, אך לא יוצבו ביחידות הסדירות שחוצות קו לעזה או ללבנון.