"שיא של כל הזמנים"
35 אלף יהודים בשבת חיי-שרה

רחובות עיר האבות התמלאו באוהלים ובקרוואנים ניידים. רה"מ נתניהו: "חברון היא ביטוי מוחשי ליכולתו של עם הנצח לא לפחד מדרך ארוכה".

אלירן אהרון , כ"ב בחשון תשע"ח

המונים סביב מערת המכפלה בשבת ''חיי שרה''
המונים סביב מערת המכפלה בשבת ''חיי שרה''
צילום: דובר צה"ל

35 אלף יהודים התארחו בשבת האחרון בחברון, במסגרת שבת פרשת "חיי שרה'' שבה קוראים בפרשת השבוע על רכישת מערת המכפלה על ידי אברהם אבינו.

רחובות עיר האבות וקריית ארבע התמלאו באוהלים ובקרוואנים ניידים. למעלה מ-3,000 איש נהנו מסעודות שבת באוהל חב"ד שהוקם במיוחד.

בין ההמונים נראו השרים אורי אריאל, גילה גמליאל וזאב אלקין, סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, חברי כנסת, רבנים ואישי ציבור, אישים ידועים ואורחים מהארץ ומחו"ל.

כוחות החטיבה המרחבית ״יהודה״ בשיתוף כוחות מג״ב, שב״כ ומשטרת ישראל אבטחו את השבת כולה ופעלו בשטח לשמירת הסדר והביטחון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בצאת השבת ''אני מברך את האלפים שהגיעו השבת לחברון לכבוד שבת פרשת 'חיי שרה', שבה קראנו על קניית מערת המכפלה על ידי אברהם אבינו.

''חברון היא ביטוי מוחשי ליכולתו של עם הנצח לא לפחד מדרך ארוכה, להתגבר על קשיים ומכשולים - ולשוב הביתה. שבוע טוב!", איחל ראש הממשלה.

שבת חיי-שרה בחברון
צילום: מנדי הכטמן, הישוב היהודי בחברון

אורי קרזן, מנכ"ל הישוב היהודי בחברון, אמר כי מעולם לא השתתפו ב"שבת חיי שרה" כל כך הרבה יהודים, ומדובר בשיא של כל הזמנים, כלשונו. ''זהו יום חג מיוחד לחברון ולעם ישראל בכל העולם כולו. בעתיד הלא רחוק, בעזרת ה', נארח אורחים בבניינים החדשים הצפויים להיבנות ברובע חזקיהו''.

הרב דני כהן שליח חב"ד בחברון סיפר "תנועת חב"ד תמיד ראתה חשיבות גדולה לעמוד לימין היישוב היהודי בחברון, ושמחה מאוד להוביל את המיזם של סעודת השבת הגדולה בעולם דווקא כאן למרגלות מערת המכפלה ביחד עם אלפי יהודים שהגיעו לשבת בחברון''.

מועצת יש''ע בירכה את היישוב היהודי בחברון ומסרה "אלפי שנים אחרי שקנה אברהם אבינו את מערת המכפלה מעפרון החיתי בכסף מלא ועל רקע החלטת אונסק''ו לפני מספר חודשים האומרת כי מערת המכפלה אינו אתר מורשת יהודי, שבר היישוב היהודי שיא משתתפים בשבת 'חיי שרה'.

''35,000 איש הגיעו לשמוח ולהתפלל על קברי אבות בשבת מרגשת ובעלת עוצמה אדירה. זהו אינו דבר מובן מאליו. לאחרונה קיבל היישוב היהודי בחברון מעמד מוניציפלי עצמאי ואף אושרה לבנייה הרחבה של רובע חזקיה. אנו מברכים את חיזוקה של עיר האבות חברון ושמחים לראות את פריחתה'', נמסר ממועצת יש"ע.

חברון
Photo by Wisam hashlamoun/FLASH90

ביישוב היהודי בחברון פתחו בימים האחרונים ב"מבצע מכפלה" לקידום הבנייה בחברון היהודית. במסגרת המבצע כל תרומה תוכפל בעזרת ידידי חברון בעולם.

היוזמה מיועדת לבניית כשלושים דירות סמוך לישיבת 'שבי חברון', על קרקעות שנקנו לפני כמאה שנה ע"י חסידות חב"ד. עבור היישוב היהודי בחברון שסבל זמן רב ממצוקת דיור זו התפתחות משמעותית וחשובה.

לרגל המבצע וההזדמנות המיוחדת, החליטו אנשי היישוב היהודי לצאת לקיים מבצע התרמה ציבורי, שיאפשר לציבור הרחב של ידידי חברון וא"י להשתתף בבניין חברון.

לפרטי המבצע ולתרומות ניתן להיכנס לאתר