גלנט בבית אל: קורים פה ניסים ונפלאות

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט סייר הבוקר (שני) ביישוב בית אל והתייחס לסוגיית קידום הבניה בישוב, לאחר הקפאה של שנים ארוכות.

רפאל לוי , ב' בכסלו תשע"ח

השר גלנט בסיור בבית אל
השר גלנט בסיור בבית אל
צילום: רפאל לוי

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט סייר הבוקר (שני) ביישוב בית אל והגיע לאזור בו מתוכננות להיבנות 300 יחידות הדיור שאושרו לאחרונה.

השר גלנט קיבל הדרכה על הגילויים הארכיאולוגיים שנמצאו במקום אשר מתוארכים על ידי הארכיאולוגים לתקופת החשמונאים.

ראש המועצה המקומית בית אל שי אלון, סיפר לשר על השינוי שעובר היישוב, "בית אל עברה מהבנייה הכפרית לבנייה העירונית. כל בית אל משנה את פניה מצמודי קרקע לבניינים גבוהים רבי קומות. מדברים פה על שמונה עד עשר קומות במתחם אחד אחד ענק של 500 יחידות דיור".

השר גלנט המשיך בסיור לאתר חלום יעקב ושם התייחס לייחודיותו של האתר, "מי שנמצא כאן במקום שבו נגלה חלום יעקב, יכול להבין למה אדם יכול לקבל השראה כשהוא נמצא במקום הזה. שבו הוא מסתכל ורואה את כל ארץ ישראל מקום מלא הוד ויופי. והדבר החשוב ביותר זה שאנחנו כאן".

"אנחנו רואים את כל ההיסטוריה בהתהוותה. היינו קצת יותר דרומה ראינו את החפירות מתקופת בית חשמונאי, בית שני ולאחר מכן החורבן במאה הראשונה לספירה. אני מסתכל על כל הדבר הזה ורואה שיש קשר היסטורי, קשר של עם ישראל לארץ ישראל. זה הדבר האמיתי ואנחנו מבססים כאן לא רק את האחיזה לא רק את הבנייה אלא גם את המורשת שלנו מחנכים את הנוער שמגיעים ומסתכלים".

לשאלה כיצד תתקדם הבנייה ביישוב בת אל אחרי הקפאה של עשור, ענה השר בצורה מיוחדת, "יותר מהר מאשר היה בתקופת יעקב אבינו", והמשיך בהסתכלות במבט ארוך טווח, "לאט לאט, אבל אתם רואים שקורים פה ניסים ונפלאות בשנים האחרונות. אני זוכר את בית אל לפני 35 שנה כחייל, בדרך עברתי בכביש שנסלל בשנות ה-90".

"יכול להיות שיש כאלה שרוצים קצב יותר מהיר ויש כאלה שרוצים להאט, אבל בסופו של דבר המגמה ברורה ואני חושב שזה הסיפור גם כאן, אנחנו נבנה גם את היחידות דיור בסופו של עניין. כל הדברים האלה יקרו. נעשה את זה, מאמינים בדרך ארוכה".טוען....