יו"ר כנס העיתונאים: אהבל נשאר אהבל

יוסי בר מוחא, יו"ר כנס העיתונאים באילת, השתלח בחריפות בשר התקשורת לשעבר ותקף את התאגיד "כאן".

עדו בן פורת , ט' בכסלו תשע"ח

כנס העיתונאים
כנס העיתונאים
צילום: אודי פורטל

מנכ''ל אגודת העיתונאים, יוסי בר מוחא, תקף היום (שני) את שר התקשורת לשעבר גלעד ארדן וכינה אותו ''אהבל''.

במהלך כנס העיתונאים השנתי המתקיים באילת, נערך בצהריים פאנל על תאגיד השידור הישראלי ''כאן''.

בר מוחא, יו"ר הכנס, אמר כי "המדינה צריכה שידור ציבורי, אבל כרגע זה תאגיד סחבקי בכלל. זה חבר מביא חבר וככה העסק הזה מתנהל. התאגיד הזה מוקם בחטא. הנהלת רשות השידור הייתה מושחתת. אבל שר התקשורת היה 'אהבל' ונשאר 'אהבל', ואנחנו רואים את ההתנהלות הזו במשטרה.

''ארדן הקים ועדת איתור, והייתה שם חברה אחת שניהלה הכל – נורית דבוש. היא הביאה את חבריה למועצה והם נמצאים שם. אני פה אומר שוב – חייב להתקיים שידור ציבורי. אבל מסעודה משדרות לא מיוצגת בו היום. זה שידור לברנז'ה התל אביבית''.

לדברי בר מוחא, ''מצב החדשות אמנם משתפר והרייטינג שם לא רע יחסית, אבל 740 מיליון נזרקים להפקות – רם לנדס שעמד בראש הוועדה שהמליצה להקים את התאגיד מקבל נתח רציני מאד מהנתח הזה. נתנו תקופת צינון של שנה מיום סיום עבודת הוועדה. זה לא רציני".

ח''כ איתן כבל (המחנה הציוני) אמר כי "רייטינג זה דבר חשוב. בערוצים המסחריים הוא הכי חשוב. מעולם לא הייתי מוכן לקבל שרייטינג הוא זניח גם בשידור הציבורי. עדיין מוקדם לקבוע האם יש זכות קיום לתאגיד. גם כשעננת הפירוק עוד לא הוסרה, אני סבור, שהאתגרים שעומדים בפני התאגיד היא הרבה מעבר לרייטינג, אלא לאיך מפת התקשורת בישראל נראית, לצד פיצול הערוצים".

ח''כ כבל הוסיף "אני לא יודע אם ירחק היום ותעמוד בפנינו שאלה האם יש זכות קיום לתאגיד. אם לא הייתי מנהל מלחמת עולם – לא היה כאן תאגיד. יש כאן מציאות קשה שמתהווה לעולם התקשורת, ומדינת ישראל לצערי לא קבעה לעצמה כיצד תיראה מפת התקשורת הישראלית. מי חי מפרסומות? מי חי ממכירת מנויים? מי מקבל כסף מהמדינה?''.