הרס בשכונת נתיב האבות

מאות שוטרים השתתפו בפינוי המבנה הראשון בשכונת נתיב האבות בישוב אלעזר. לפני הרס המבנה, הוצאו מאות פעילים שהתבצרו במקום.

ערוץ 7 , י"א בכסלו תשע"ח | עודכן: 12:40

פינוי נתיב האבות
פינוי נתיב האבות
צילום: ערוץ 7טוען....

מאות שוטרים השתתפו הבוקר (רביעי) בפינוי מבנה הנגרייה בשכונת נתיב האבות בישוב אלעזר שבגוש עציון.

השוטרים הוציאו את מאות פעילים שהתבצרו במקום מאז הלילה ועד שעות הבוקר ולאחר מכן החלו בהריסת המבנה.

מצה"ל נמסר כי "כוחות הביטחון השלימו לפני זמן קצר את הריסת המבנה הבלתי חוקי בנתיב האבות בהתאם להנחיית הדרג המדיני. כוחות הביטחון ימשיכו לפעול במרחב לשמירה על הביטחון, החוק והסדר".

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) אמר כי "החלטת בג״ץ של השופטת נאור להריסת הבתים בנתיב האבות בגוש עציון זוהי מידת סדום. זוהי פסיקה ללא חמלה ושוב מאבד בית משפט העליון את האמון של חלק גדול מהציבור״.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר בעקבות הפינוי, "עצוב מאוד שהגענו לרגע המחפיר הזה של אובדן שליטה ושלטון. אומרים לנו שזה הוא שלטון החוק ואנו אומרים שזהו אובדן השלטון והרס החוק. לא רק מבנה תמים ייהרס הבוקר בנתיב האבות, גם חוק העם הריבון בארצו ייפגע תחת די ניין ההרס".

"לפני 70 שנה בדיוק הכירו אומות העולם בזכותנו להקים מדינת ישראל ובו ביום גוש עציון נכנס לקרב האחרון שלו - הקרב על ירושלים. הגיעה תורה של ממשלת ישראל להכיר בעובדת שלטון ישראל בכל חבלי הארץ ואין מתאים מגוש עציון שהולך בנתיב אבותיו להתחיל את הצד ההיסטורי הזה של החלת הריבונות".

בתוך כך, אישר היועץ המשפטי לממשלה מתווה שעשוי להציל שישה מ-15 הבתים המיועדים להריסה בשכונה. על פי המתווה ינוסרו מהבתים חלקים קטנים המצויים על קרקע פלסטינית פרטית ולבתים המנוסרים יינתן היתר בניה זמני שיהפוך אותם לחוקיים. בכך מקווים בשכונה ניתן יהיה להפוך את פסיקת בג"ץ שפסל את מתווה הניסור, למרות העובדה שהמדינה תמכה בו.טוען....טוען....