מרצ נגד אברי גלעד

צעירי מרצ פנו לנציב תלונות הציבור וטענו כי אברי גלעד ''התבטא בצורה פוגענית ומסיתה'' כשהביע תמיכה בנקמה נגד ערביי הכפר קוצרא.

חזקי ברוך , י"ז בכסלו תשע"ח

אברי גלעד
אברי גלעד
צילום: פלאש 90

צעירי מפלגת מרצ פנו לנציב תלונות הציבור של הרשות השנייה, בדרישה לפתוח בהליך נגד "רשת", בעקבות דבריו של מנחה תוכנית הבוקר אברי גלעד שלטענת מרצ "הסית לאלימות בשידור חי''.

כזכור, גלעד הביע תמיכה בתגובת המתנחלים לניסיון הלינץ' בילדים ביום חמישי בשומרון. "אני שומע שמתנחלים תושבי יהודה ושומרון הגיעו לכפר קוצרא ועשו שם בלגן. יופי, יופי בעיניי, יופי, חד־משמעית", אמר גלעד בתכנית ושיבח את פעולת התגובה.

צעירי מרצ פנו לנציב תלונות הציבור דוד רגב וטענו כי אברי גלעד ''התבטא בצורה פוגענית ומסיתה, כאשר אמר כי לדעתו 'יופי' שמתנחלים הגיעו לכפר קוצרא וביצעו בו 'פרעות' בפלסטינים, בעוד הוא מכליל ומתגזען על תושבי הכפר, וקורא לאזרחי ישראל לפעול נגד החוק ולבצע פשיעה.

''כאזרחים ואזרחיות אשר מודאגים לגבי עתידה של הדמוקרטיה הישראלית, אנו דורשים שתפתח בהליך הפרה נגד שידורי רשת, שכן הדבר עומד בניגוד לסעיף 11(א)(ב) לכללי אתיקה בשידורים... וכן בניגוד לסעיף 46א.(2) לחוק הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו''.

תגובתו של גלעד לסערה שעוררו דבריו פורסמו בעיתון "ידיעות אחרונות". הוא אמר "אני שמח שמה שנאמר בתוכנית בוקר צנועה בשעה שש ורבע בבוקר, לעיני שמונה צופים מנומנמים, מסעיר את הרשת. אני לא בטוח שאני עצמי הייתי מספיק ער כדי לדבר באופן יותר מתון, מחושב ומתחשב בעידן הפוליטיקלי קורקט.

''נראה לי שאם מנסים לרצוח את הילד שלך יש לך זכות ללכת לשרוף אוטו, אולי אפילו חובה, אבל אני מבין שאסור להגיד את זה בשש ורבע בבוקר. להבא אגיד את זה לעצמי, ברבע לשש, באוטו, בדרך לעבודה", מסר גלעד.