ארדן לאירופה: לכו בעקבות טראמפ

השר לביטחון הפנים נאם בפרלמנט האירופי. "מעבר השגרירות לירושלים יישלח מסר ברור לכל הטרוריסטים. המשטרה וצה"ל יתמודדו עם כל איום".

עדו בן פורת , י"ח בכסלו תשע"ח

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: פלאש 90

השר לנושאים אסטרטגיים ולביטחון הפנים גלעד ארדן (הליכוד) נאם היום (רביעי) בפרלמנט האירופי בבריסל, בכנס לציון מאה שנים להצהרת בלפור.

השר ארדן ייצג את ישראל בכנס שמקיימת הקואליציה למען ישראל בפרלמנט האיחוד האירופי בבריסל בשיתוף EIPA - הלובי הישראלי באירופה ובהשתתפות כ-200 חברים מכלל מדינות אירופה.

ארדן התייחס בנאומו להצהרה הערב של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ במהלכה יכריז על הכרה אמריקנית בירושלים כבירת ישראל, וצפוי להודיע על העברת השגרירות האמריקנית לירושלים.

"היום אנחנו מצפים להחלטה אמיצה שתיזכר לדורות. על פניו, ההחלטה חדשה ומקורית, אך גם טבעית לנו לגמרי- העיר ירושלים היא בירת ישראל כבר 3,000 שנה", הזכיר השר לביטחון הפנים.

ארדן התייחס לאיומים מהעולם הערבי לקראת ההחלטה של ארה"ב. ''אנחנו שומעים כל מיני סוגי איומים: ארגון פתח וחמאס מאיימים באלימות וארדואן 'הדמוקרט הדגול' מאיים בניתוק היחסים, ואני אומר לכם בצורה חד משמעית- האיומים הללו לא ירתיעו אותנו, וגם לא צריכים להרתיע את ארה"ב - משטרת ישראל וצה"ל ערוכים להתמודד עם כל התפתחות ואיום".

''מעבר השגרירות לירושלים יישלח מסר ברור לכל הטרוריסטים", אמר ארדן, ''המטרה שלכם להניע את היהודים מירושלים ייכשל- ירושלים הייתה ותמיד תהיה עיר הבירה שלנו".