אלשיך: נלחמים בהדלפות

''לכל מי שבוחר לנגח אותנו על הדלפות לכאורה, נסביר בקור רוח שאין עוד שום ארגון שנקט ולו 5% מהצעדים שנקטנו", אמר מפכ"ל המשטרה.

ערוץ 7 , י"ח בכסלו תשע"ח

טקס חילופי מפקדים באגף החקירות
טקס חילופי מפקדים באגף החקירות
צילום: דוברות המשטרה

ניצב גדי סיסו מונה היום (רביעי) באופן רשמי לראש אגף החקירות והמודיעין במשטרת ישראל, במקומו של ניצב מני יצחקי שכיהן בתפקיד מאז שנת 2013.

בטקס שהתקיים במכללה הלאומית לשוטרים התייחס המפכ''ל לתופעת ההדלפות מחדרי החקירות ואמר כי אין עוד ארגון שנאבק בהדלפות כמו המשטרה.

''לצערנו, נחקרים, חשודים ועדים, ימשיכו לפרסם דיסאינפורמציה וינסו לדחוף את האשמה, האחד לכתפי השני. סנגורים ימשיכו לעשות יחסי ציבור לעצמם, לא פעם על חשבון הגנת לקוחותיהם, מקורבים ומקורבים מטעם עצמם שהם בעלי עניין, ימשיכו לפטפט עצמם לדעת ולעולם המשטרה היא זו אשר תואשם בהדלפות", אמר המפכ''ל.

''לכל מי שבוחר לנגח אותנו על הדלפות לכאורה, נסביר בקור רוח שאין עוד שום ארגון בקרב גורמי אכיפה ובכלל, שנקט ולו 5% מהצעדים שנקטנו, כדי להגיע לאן שהגענו", הבהיר אלשיך.

לראש אגף החקירות היוצא, ניצב מני יצחקי, אמר המפכ"ל "מצאתי בך שותף נאמן לאינספור מהפכות, שתוצאותיהן כבר נראות בשטח. מהפכות אלו עדיין רחוקות מלמצות את הפוטנציאל העצום שלהן. "משכתי" אותך בתפקיד, יותר משנה מעבר למה שתכננת ועל כך תודתי לך.

''אתה יכול להביט לאחור בסיפוק רב על עשרות שנים של תרומה מכרעת להישגי משטרת ישראל בתפקידי אח"מ ובתפקידי פיקוד, ולהיות מרוצה משורה של הישגים דרמטיים בתחום הלחימה בפשיעה ובשחיתות הציבורית על גווניה השונים, לצד מהפכות עומק וקפיצות מדרגה מרשימות בתחומי בנין הכוח.

''דומני מני, שאתה יכול לומר היום בגאווה, כי יש לנו יחידות חקירה ומודיעין שמתפקדות באופן מיטבי תחת סערות ולחצים, שלא מתבלבלות לא מ'ליטופים' ולא מ'חבטות', מבצעות תפקידן באמונה, ללא מורא וללא משוא פנים. כמו לכולם, אני מציע לך להשאיר חולצה מדוגמת תלויה בארון, אולי פעם נקרא לך להתנדבות...".

לראש אגף החקירות הנכנס, ניצב גדי סיסו, אמר המפכ"ל "אנו זוכים בך היום כר' אח"מ חדש, שעבר את ההכנה הטובה ביותר שניתן לקבל כדי להצליח בתפקיד. אין לי ספק שאתה נמצא בפתחו של תפקיד חייך. לא קל להיכנס לתפקיד בעידן של סערה, אולם במשטרה אין רגע דל.

''בכל רגע נתון היא נוגעת בעצבים החשופים של החברה הישראלית ולכן אנו נדרשים לקצין כמוך: איש של ערכים, מקצוען וישר דרך. אני מאמין ביכולותיך, ובוטח בכישוריך להוביל את האגף ואת אנשיו, ביד נאמנה ובטוחה אל עבר אתגרי המחר".

בסיום דבריו אמר המפכ"ל, "אני מבקש להודות לכל השותפים לדרך. נוכחותכם כאן, לצד ראשי מערכת הביטחון ובכירי המשק, בטקס החלפת פיקוד אח"מ, ממחישה עד כמה חשוב ורגיש תפקיד זה, ומסמלת את השותפות האמיצה הקיימת בין כלל הגורמים האמונים על אכיפת החוק, ומשמשים כשומרי הסף של הדמוקרטיה הישראלית".