מאות טיילו ליד קוצרא
לא חוששים לטייל בארצנו

"מסיבת בר המצווה שלי לא הייתה חוויה פשוטה", סיפר אביצור ליבמן. "אני שמח שכל כך הרבה אנשים באו לחזק אותנו ולאפשר לי לחגוג שוב".

יוני קמפינסקי , כ' בכסלו תשע"ח | עודכן: 17:34

משלימים את הטיול שנקטע
משלימים את הטיול שנקטע
צילום: יוני קמפינסקיטוען....

מאות יהודים טיילו הבוקר (שישי) ליד הכפר קוצרא בשומרון, והמשיכו למעשה את טיול בר המצווה שנקטע בשבוע שעבר כשערבים תקפו את הילדים שטיילו וניסו לרצוח אותם.

המטיילים ביקרו בין היתר במערה שבה הסתתרו הילדים מפני התוקפים הערבים.

אל הטיול הצטרפו שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי-האיחוד הלאומי), סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני, רב השומרון הרב אליקים לבנון ועוד.

״אני שמח לטייל הבוקר בשומרון יחד הילדים שניצלו מהלינץ' והיו ממש גיבורים", אמר השר אריאל. ''ביקרתי את הילדים בתחילת השבוע ואמרתי להם שמגיע להם תעודת הוקרה על התנהגותם ועל התמודדותם במהלך טיול הבר מצווה לפני כשבוע".

עוד אמר שר החקלאות, "צריך לטייל בכל מקום בארצנו עם תנאי אבטחה מתאימים ואנחנו ממשיכים ונמשיך לטייל בארץ ישראל וטיול זה הוא הוכחה שלא נחשוש לטייל בכל מקום בארצנו".טוען....

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, העניק לאביצור שי לרגל חגיגת בר המצווה שלו ואמר "באנו לכאן היום כדי לחזק את אביצור וחבריו. אנחנו רואים חשיבות ביכולת שלנו לטייל בכל מקום בארץ שלנו. המסר הזה הוא חשוב.

''אביצור והחברים שלו רצו בסך הכל לטייל ולא אפשרו להם, ואנחנו רוצים לתקן את החוויה שלהם וגם לתקן את החוויה של עם ישראל", הסביר דגן שיזם את הטיול הבוקר.

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני אמר "פוגרומים לא ירתיעו אותנו. זכותנו על הארץ היא עתיקת יומין. נמשיך לעשות זאת כי זו היא חובתנו. אני מזמין את כולם לבוא ולטייל ביהודה, שומרון ובקעת הירדן בחנוכה הקרוב ללא מורא".טוען....

סגנית שר החוץ ח''כ ציפי חוטובלי (הליכוד) הצטרפה גם היא למטיילים, ואמרה "זכותם של ילדים וילדות לטייל ללא פחד בכל חלקי ארץ ישראל. הטיול הזה הוא חוויה מתקנת לטיול בר המצווה שנקטע במתקפה אלימה. אני מגיעה לחזק את ילדי השומרון, ולהעביר מסר חד וברור - לא יפחידו אותנו, אנחנו ממשיכים".

אביצור, נער בר המצווה, הודה כי "לא נעים לי להיות כאן'' אך הדגיש ''זה גם נותן לי כוח להרים את הראש. מסיבת בר המצווה שלי לא הייתה חוויה פשוטה. אני שמח שכל כך הרבה אנשים באו כדי לחזק אותנו ולאפשר לי לחגוג שוב. אני רוצה להגיד לכל עם ישראל תודה על החיבוק הגדול והחם שאנחנו מקבלים מאז שזה קרה. נצא מכאן חזקים".

רחלי ליבמן, אמו של אביצור, סיפרה "מרגש וקשה מאוד לחזור לכאן, לחשוב על הדברים הקשים שהבן שלי ושאר הילדים עברו זה מצמרר. מצד שני בחרנו לחזור למרות הקושי כדי להבהיר שאנחנו לא נשברים בקלות. זכותנו לטייל בחופשיות בכל רחבי הארץ ועל הזכות הזו עמדנו היום".טוען....טוען....