פורע ראשון מקוצרא יועמד לדין

הצהרת תובע הוגשה נגד הפורע שיידה אבן שפגעה באחד ההורים המלווים של טיול הבר מצווה שנתקל בלינץ' ערבי. "מדובר בצעד חשוב אך ראשוני"

רעות הדר , ל' בכסלו תשע"ח

כוחות הביטחון בקוצרא
כוחות הביטחון בקוצרא
צילום: Roy Alima/Flash90

הצהרת תובע ראשונה נגד אחד מהפורעים הפלסטינים אשר ביצעו לינץ' בקבוצת הילדים סמוך לכפר קוצרא לפני כשבועיים הוגשה לבית המשפט הצבאי בסאלם.

הפורע חשוד כי הטיח סלע בראשו של האב שבעבור בנו אורגן טיול הבר מצוה, בעת שהגן על הילדים במערה. כתוצאה מהסלע נפתח ראשו של האב והוא החל לדמם.

בנוסף, היום (שני) האריך בית המשפט הצבאי את מעצרם של 11 פורעים נוספים, ובימים הקרובים צפוייה התביעה הצבאית להגיש לבימ"ש הצהרות תובע נוספות.

בארגון חוננו אשר מלווה את הנפגעים בירכו על הצהרת התובע, אך מתחו ביקורת על המשטרה בשל ההחלטה לנהל את החקירה במשטרת אריאל ולא ביחידה המרכזית של מחוז ש"י, כפי שנהוג בארועים משמעותיים.

לדברי הארגון, "מדובר בתיק חמור מאד, אשר לצערנו משטרת ישראל לא לקחה אותו ברצינות הראויה. מחד משטרת אריאל אשר חוקרת את התיק עושה כל שביכולתה על מנת למצות את החקירה, עם זאת ישנה בימ"ר ש"י יחידה מיוחדת לחקירת פשעים לאומניים בה עשרות חוקרים".

"תיק כזה היה ראוי שיקבל כח אדם רב ועשיר באמצעיים שיביא לתוצאות מקסימליות במהירות, לצערנו לא ראינו את הלהיטות בחקירה במקרה הזה כמו במקרים אחרים שנתקלנו", אמרו בחוננו.

עו"ד חיים בלייכר, המסייע משפטית לנפגעים הוסיף כי "מדובר בצעד חשוב, אך ראשוני. עשרות רבות של פורעים, יתכן אף מאות, בשני ארועים שונים, יצאו על מנת לפגוע בילדים וביהודים נוספים. כל זאת לאור יום, ללא מורא וללא פחד".

"זהו תיק שעל משטרת ישראל ועל רשויות צה"ל למצות את הדין עם כל אחד ואחד מהפורעים. אנו ציפייה כי כל פורע אשר נטל חלק בארוע יועמד לדין ויהיה מאחורי סורג ובריח", סיכם עו"ד בלייכר.