מתאחדים למען הכשרות

רבני קהילות בפתח תקווה קוראים לציבור להקפיד על תעודת כשרות של הרבנות בתוקף

ערוץ 7 , ב' בטבת תשע"ח

מתוך המודעה
מתוך המודעה
צילום מסך

עם כניסתו לתוקף של תיקון בעיית "משגיח-מושגח" ברבנות פתח תקווה, עשרות קהילות בכל רחבי העיר מתאחדות במטרה לסייע בקידום הכשרות בעיר.

כזכור, במהלך השנים נמתחה ביקורת רבה על המצב שהיה קיים עד כה ולפיו המשגיחים היו מקבלים את משכורתם באופן ישיר מבעלי העסקים שעליהם הופקדו להשגיח, מה שמהווה "נגיעה בדבר" וניגוד עניינים הן מבחינה הלכתית והן מבחינה חוקית.

ברבנות הראשית ובמועצה הדתית פתח תקווה פעלו בשנים האחרונות כדי להביא לתיקון בעיה זו כך שהעסקת המשגיחים תתבצע באמצעות חברה הכפופה לרבנות ולא ישירות על ידי המעסיקים, מהלך שיימנע את הבעייתיות שבמצב הקיים.

לאחר תקופה שבמהלכה הסדירו רבים מהעסקים את העסקת המשגיח כחוק וכהלכה, היום (רביעי) פג תוקפן של תעודות הכשרות הזמניות שהעניקה הרבנות פתח תקווה לעסקים שטרם ביצעו את המעבר הנדרש.

עשרות קהילות בפתח תקווה: מצטרפים למהלך של הרבנות

במכתב שעליו חתמו עד כה רבנים וגבאים מעשרות קהילות ברחבי העיר, קוראים נציגי הקהילות לציבור לקחת חלק בשיפור ובתיקון הכשרות שמבצעת הרבנות, וזאת על ידי הקפדה על תעודה ברת תוקף.

בין החתומים על המכתב: הרב חיים ברקוביץ', הרב משה קליין, הרב ניר חמד, הרב אברהם אמויאל, הרב ישראל ריאני ועוד.

רבים מהרבנים שחתמו על המכתב אף הבהירו כי בכוונתם לעורר את הציבור לנושא במסגרת דרשותיהם בבית הכנסת בשבת הקרובה.

הרב עמיהוד סלומון, רב בית הכנסת ״כנסת ישראל״ וראש בית המדרש ״אוהבי דעת״, שנמנה אף הוא בין הרבנים החתומים אומר כי "כל בר דעת מבין שהמצב שהיה קיים בעבר בתחום העסקת המשגיחים דורש תיקון, בזכות מאמציו של רב העיר יש בידינו הזדמנות היסטורית לעשות תיקון למען הכלל. כצרכנים, ההקפדה של כל אחד על תעודת כשרות בתוקף היא שתסייע למהלך החשוב הזה להתבצע״.

יעקב רייכמן, גבאי בית הכנסת משכן ישראל, ממארגני היוזמה, אומר כי "כתושבי פ"ת זכינו לרב המתמסר הן להרבצת תורה והן לחיזוק ושיפור הכשרות שממנה נהנים כולנו. כעת יש לנו הזדמנות להיות שותפים במהלך חשוב כל כך שהרבנות מובילה למען הכשרות ושללא ספק יהווה פתח לתקווה לכלל ציבור צרכני הכשרות. מרגש מאוד לראות איך עוד ועוד קהילות נרתמות. זה קידוש ה' גדול".