'תלינו את אלי כהן ונתלה גם אותך!'

המזרחן ד"ר אדי כהן התעמת באל ג'זירה עם בכיר סורי. הבכיר יצא מגדרו, גידף ואיים: נתלה אותך כמו שתלינו את אלי כהן. צפו בעימות

שמעון כהן , ג' בטבת תשע"ח

עימות סוער בשלושה מסכים
עימות סוער בשלושה מסכים
צילום: באדיבות ד"ר אדי כהן

רשת אל ג'זירה אירחה לעימות את המזרחן, איש פורום קדם, ד"ר אדי כהן, עם סלאח קיראטה, בכיר סורי ומקורב לנשיא הסורי, בשאר אל אסד.

במהלכו של העימות הטיח ד"ר כהן בעמיתו לדיון נתונים מביכים אודות המתרחש בסוריה והגורמים המוסלמיים העומדים מאחורי השבר במזרח התיכון. כמו כן סיפר על מוסלמים הפונים אליו ממדינות שונות, בהן סוריה, וקוראים לישראל לכבוש את ארצם ולשלוט בה במקום הנשיא הנוכחי בשאר אל אסאד.

כהן ציין את הסלידה והאימה במדינות הערביות של המזרח התיכון מהאיום האיראני שכבש עד כה ארבע מדינות, ורואה בחזונו את השבתה של האימפריה הפרסית לגדולתה. עוד הזכיר את היחסים הטובים ההולכים ונרקמים בין מדינות רבות במזרח התיכון ובמפרץ הפרסי עם מדינת ישראל, וקבע כי הבעיה הפלשתינית מתה כבר לפני שנים כהגדרתו.

דברים אלה ואחרים הוציאו את הבכיר הסורי משלוותו וזה הטיח בד"ר כהן כי כשם שסוריה תלתה את אלי כהן כך היא תתלה גם אותו, כהן נוסף.

בשיחה עמו מעיר ד"ר כהן כי משום מה דווקא רשת אל ג'זירה היא המעניקה לו במה נרחבת להבעת עמדותיו, בעוד התקשורת הישראלית מעדיפה להתעלם ממנו.

צפו בעימות בזירת אל ג'זירה:

רגעי האיום מתוך העימות: