ארה"ב יודעת לומר תודה

מדינות שלא הצביעו באו"ם נגד ההכרה האמריקנית בירושלים קיבלו הזמנה לקבלת פנים עם ניקי היילי: "תודה על הידידות החמה עם ארה"ב".

ניצן קידר , ד' בטבת תשע"ח

שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי
שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי
צילום: Mike Segar, רויטרס

ארצות הברית משחררת הצהרת כוונות נוספת באשר לחלוקה - מי עומד לצידה ומי עומד בצד שכנגד ועלול להיתקל ביחס עוין מהבית הלבן.

המשלחת האמריקנית לאו"ם בראשותה של שגרירת ארה"ב בארגון ניקי היילי, שלחה הזמנה לשמונה המדינות אשר הצביעו יחד איתה בעצרת הכללית נגד ההצעה לגנות את הממשל האמריקני בשל הכרתו בירושלים.

שמונה המדינות מוזמנות להשתתף בקבלת פנים מיוחדת "לאות תודה על הידידות החמה עם ארה"ב".

לאירוע הוזמנו גם 35 המדינות שנמנעו בהצעה ו-21 המדינות שבחרו שלא להשתתף בה.

טרם קבלת ההחלטה באו"ם נאמה השגרירה היילי והמשיכה להעביר מסרים עם איומים מרומזים כלפי המדינות שהצביעו נגד ההכרה האמריקנית.

"אמריקה תעביר את השגרירות לירושלים, זה מה שהעם האמריקאי רוצה וזה מה שיהיה. שום הצבעה באו"ם לא תשנה את זה. אבל היא כן תשנה את האופן שבו ארה"ב רואה את האו"ם ואת המדינות שלא מכבדות אותנו", אמרה היילי.

''ארה"ב היא התורמת הגדולה ביותר לאו"ם, אבל אהיה כנה, כאשר אנו תורמים יש לנו ציפייה שיכירו בכך ויכבדו אותנו. כאשר מתקיפים אותנו ככה, זה חוסר כבוד. נזכור את ההצבעה הזו כאשר מדינות יבואו אלינו ויבקשו סיוע'', הוסיפה השגרירה היילי.

היא גם תהתה כיצד האו"ם משלים עם יחסו למדינת ישראל - ואיך בארגון לא מבינים שהיחס החד צדדי פוגע באמינותם. ''אני תוהה מדוע ישראל בוחרת להישאר חברה בגוף העוין הזה'', אמרה השגרירה האמריקנית.