נתניהו לרבנים: ההתייצבות שלכם חשובה

נתניהו נפגש עם שורת רבנים בולטים והודה להם על תמיכתם, "יש פה מאמץ פוליטי להפיל את הממשלה הלאומית בראשותנו".

ערוץ 7 , ח' בטבת תשע"ח

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פגישת ראש הממשלה נתניהו עם שורת רבנים מהציונות הדתית הסתיימה אחר הצהריים (שלישי) בלשכת ראש הממשלה.

בפגישה השתתפו בין היתר ראש ישיבות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן, ראש המכינה בעלי הרב אלי סדן, יו"ר רבני צהר הרב דוד סתיו, ראש ישיבת מרכז הרב הרב יעקב שפירא ורבנים נוספים.

נתניהו הודה בפגישה לרבנים על התמיכה בו, וציין בהקשר זה את מכתבו של הרב דרוקמן נגד ההפגנה במוצאי שבת.

ראש הממשלה נתניהו אמר לרבנים בפתח המפגש, "יש פה מאמץ פוליטי באמצעות הפגנות ודברים אחרים להפיל את הממשלה הלאומית בראשותנו שדואגת לארץ ישראל ונאבקת למענה. לכן ההתייצבות שלכם מאוד חשובה ואני רוצה להביע את הערכתי".

"לא תמיד השכלנו לעמוד מול הניסיונות הללו. פעם אחת ב-1992 זה הצליח, הפעם נדאג שזה לא יצליח. אני חושב שכולנו למודי ניסיון ואף אחד מאיתנו לא הולך שולל. לכן פשוט רציתי להביע את הערכתי ולחזק איש את רעהו. תודה רבה לכם", הוסיף.

הרב חיים דרוקמן אמר במפגש, "המציאות הקיימת בלתי נסבלת. הם משתמשים בערכים ומדברים גבוהה גבוהה, כשהמניעים הם מניעים אחרים לחלוטין. צריך להגיד את האמת, זה עצמו, מי שנלחם נגד שחיתות כביכול זה עצמו שחיתות".

הרב אלי סדן ציין, "אני זועם מאוד על הרדיפה שיש היום, מהרבה סיבות. זה כשאנשים מרשים לעצמם ככה לדבר על ראש הממשלה, לא מדבר עכשיו על החוצפה של כל המערכת הפוליטית והתקשורתית בלי שום שמירת הלשון, זאת תעודת עניות למדינה שלנו. אני חושב שזה משפיל את כל החיים".

"יהודי כמוך, ש-20 שנה נמצא בממשלה, היה יכול להרוויח באזרחות פי 10, פי 100. להגיד שיש בעיה שקיבלת סיגריה, לולא זה היה מצחיק זה פשוט סקנדל שאין כדוגמתו. זאת הפקרות, חוסר רצינות, זה שחיתות. רוצים להחליף שלטון בצורה כזו ולא בקלפי", הוסיף.

לדבריו, "מקום שאין שם אמת - זה סכנה נוראה. יכול להיות שיש אנשים שיש להם ביקורת עליך - זה לגיטימי. אבל מי שהפך את מדינת ישראל למעצמה כלכלית בסוף זה אתה כרה״מ. בטח היו שותפים לזה אנשים טובים, אבל אני זוכר כשעלית לשלטון, הצבת את הכלכלה בראש המשימות שלך ואני זוכר את מדינת ישראל בהרבה תקופות של אינפלציה, מיתון ותלות בכסף האמריקני. בסוף כולם מדברים על זה שמדינת ישראל היא מדינת סטרטאפ והצלחה כלכלית, רגע - מישהו עשה את זה. זה שאתה מנהל את המדינה 20 שנה ומציב את הכלכלה בראש דאגותיה, מישהו אמר תודה?".