התחנה הבאה: טראמפ

תחנת הרכבת "הכותל" שתיבנה ב"קארדו" ברובע היהודי, עשרות מטרים מהכותל המערבי, תיקרא על שמו של נשיא ארצות הברית.

חזקי ברוך , ט' בטבת תשע"ח

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ
צילום: רויטרס

ועדת ההיגוי של רכבת ישראל המליצה להקים את תחנת "הכותל" בקארדו שברובע היהודי בירושלים, עשרות מטרים מהכותל המערבי.

בעיתון "ידיעות אחרונות" דווח הבוקר (רביעי) כי שר התחבורה ישראל כץ (הליכוד) החליט שהתחנה החדשה שתיבנה תקבל את השם "דונלד ג'ון טראמפ", על שמו של הנשיא האמריקאי שהכיר בירושלים כבירת ישראל.

על פי הדיווח, מנהרה תת־קרקעית באורך של כשלושה קילומטרים תחבר את תחנת הרכבת "האומה" (ע"ש הנשיא לשעבר יצחק נבון ז"ל) לכותל המערבי.

במנהרה התת־קרקעית יוקמו שתי תחנות בעומק של 52 מטרים מתחת לפני הקרקע - תחנת "מרכז העיר" שתוקם בהצטלבות הרחובות קינג ג'ורג' ויפו, ותחנת "דונלד טראמפ, הכותל", שתוקם בסמוך לקארדו שברובע היהודי בעיר העתיקה.

הרכבת המהירה תכלול קרון מיוחד לאח"מים, שיאפשר להסיע כל אורח רם מעלה שינחת עם פמלייתו בישראל, ישירות מנתב"ג לתחנת "טראמפ" בעיר העתיקה בירושלים.

השר ישראל כץ מגדיר את הארכת קו הרכבת המהירה לירושלים עד לכותל כפרוייקט הלאומי החשוב ביותר במשרד התחבורה והנחה אתמול את אנשי משרדו להציב אותו בראש סדר העדיפויות של המשרד.

״הכותל המערבי הוא המקום הקדוש ביותר לעם היהודי והחלטתי לקרוא לתחנת הרכבת שמובילה אליו על שם הנשיא טראמפ, בעקבות החלטתו האמיצה וההיסטורית להכיר בירושלים כבירת מדינת ישראל״, אמר כץ.