''תיירים מהעולם מציפים את השומרון''

המועצה האזורית שומרון מקדמת קו טיסה ישיר שיחבר בין נתב"ג לעיירה הוויז בהונגריה, כחלק מהסכם ברית ערים תאומות.

ערוץ 7 , י' בטבת תשע"ח

מעמד החתימה
מעמד החתימה
צילום: רועי חדי

ההונגרים מוזמנים לשומרון

המועצה האזורית שומרון שחתמה על ברית ערים תאומות בתחום התיירות עם העיירה הוויז בהונגריה, מסייעת לעיירת הקיט לקדם קו טיסה ישיר מהוויז לישראל, מה שעשוי לפתוח עבור הישראלים אפשרויות נופש בעוד אחת מערי הקיט של אירופה.

בתמורה, העיירה הוויז תוביל קמפיין יחסי ציבור למדינת ישראל בכלל ולשומרון בפרט. כך שלראשונה יוכלו לראות שלטי חוצות לתיירות שומרון באירופה.

הסכם ברית הערים נחתם על רקע עלייה של כ-200% במספר התיירים מהעולם המגיעים לשומרון בשנתיים האחרונות, ולאחר פעילות מאומצת של עמותת "תיירות שומרון" יחד עם יחידת קשרי החוץ שליד המועצה האזורית שומרון בהובלתו של ראש מועצת שומרון יוסי דגן.

"קו הטיסה החדש שייחנך כמו גם שאר הפעילות בשומרון סביב התיירות הן הסנונית המבשרת על השינוי הדרמטי שמתרחש ביו"ש בכלל ובשומרון בפרט", אמר דגן, "האיזור הופך ליותר ויותר אטרקטיבי עבור תיירים. הצלחנו לשבור את תקרת הזכוכית ופנינו קדימה.

''כל החרמות והניסיונות לפגוע בלגיטימציה של יו"ש לא עומדות במבחן המציאות. אירופה ותיירים מכל העולם מצביעים ברגליים ומציפים את השומרון בתיירות טובה ובשגשוג כלכלי", הוסיף ראש המועצה.

עיירת הקיט והנופש הוויז בהונגריה פחות מוכרת לישראלים אולם בעלת פוטנציאל להפוך ליעד אטרקטיבי באם יושק קו טיסה ישיר מנתב"ג אל העיירה.