ליברמן מדבר אל העזתים

"תחשבו על הילדים שלכם, על העתיד שלהם, ותתחילו ללחוץ על מנהיגי החמאס לשנות את הכיוון. כרגע זה טיסה לשום מקום", אמר שר הביטחון.

אורלי הררי , י"ב בטבת תשע"ח

חמאס
חמאס
צילום: רויטרס

שר הביטחון אביגדור ליברמן התראיין לאתר האינטרנט בשפה הערבית של מתאם פעולות הממשלה בשטחים, והעביר מסר לערביי רצועת עזה.

בנוגע לדיווחים על הידוק היחסים בין חמאס לאיראן הדגיש ליברמן, כי לאחר שהאיראנים הצליחו להרוס כליל את תימן, סודאן, לבנון, ואת סוריה, הם החלו להרוס את עזה. "את ראשי המשטר בטהראן לא מעניינת המציאות העגומה בעזה ולא עתיד הילדים שם.

''מה שמעניין אותם זאת אידיאולוגיה קיצונית וכמה שיותר לפגוע במדינת ישראל". ליברמן הזהיר כי "אחרי שהאיראנים יבואו לרצועת עזה, אף גורם בינלאומי לא ישקיע שם גרוש אחד. אחרי צוק איתן אפשרנו לקהילה הבינלאומית לבנות פרויקטים בעלות של מיליארדי דולרים. עם האיראנים כמשפיעים העיקריים, אף אחד לא ישים גרוש".

בנוסף, התייחס ליברמן לראשי ארגון הטרור חמאס ואמר כי יחיא אלסנואר וצאלח אלעארורי הם לא יותר מאנשי מכירות של השיעים בתוך רצועת עזה.

לדברי ליברמן, שני הבכירים הללו חיים חיי מותרות כאשר חייהם של תושבי רצועת עזה כלל לא מעניינים אותם. "צאלח אלעארורי חי תחת חסות חזבאללה בלבנון. הוא נוסע בכל העולם. נהנה בבתי מלון מפוארים. מבחינתו, אין משכורת יותר טובה, אין תנאים יותר טובים מאלו שהוא זוכה להם היום. הוא לא מייצג את תושבי רצועת עזה. הם לא מעניינים אותו", אמר ליברמן.

ליברמן הדגיש כי למרוואן עיסא, ראש הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס, וליחיא אלסנואר, ראש הארגון ברצועה, יש חשמל עשרים וארבע שעות ביממה, אך ל-99% מתושבי רצועת עזה יש חשמל בממוצע בין ארבע לשש שעות ביום.

בהמשך, פנה ליברמן ישירות לתושבי הרצועה: "אני מציע לכם, תחשבו על הילדים שלכם, על העתיד שלהם, ותתחילו ללחוץ על מנהיגי החמאס לשנות את הכיוון. כרגע זה טיסה לשום מקום. אם תשנו את הכיוון, תאמינו לי, תבנו פה קודם כל עתיד טוב לילדים שלכם. תתחילו להפעיל לחץ על מנהיגות חמאס".