הצבעה היסטורית
הליכוד בעד ריבונות: "כל הארץ שלנו"

חברי מרכז הליכוד הצביעו פה אחד בעד החלת ריבונות ישראלית ביהודה, שומרון וירושלים רבתי. "חלפו ימי ההקפאות, מתווה שתי המדינות מת".

יוני קמפינסקי , י"ג בטבת תשע"ח | עודכן: 10:57

מרכז הליכוד
מרכז הליכוד
צילום: דוברותטוען....

1500 חברי מרכז הליכוד התכנסו הערב (ראשון) לישיבה מיוחדת שבמהלכה הצביעו החברים על נוסח החלטה מחייב של תמיכת הליכוד בהחלת הריבונות הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.

שר העבודה והרווחה ויו״ר מרכז הליכוד, חיים כץ, אמר כי ''לפני חמישים שנה שחררנו את נחלת אבותינו יהודה ושומרון, ירושלים רבתי, מערת המכפלה, קבר רחל והכותל המערבי והיום לצערנו אחרי חמישים שנה כחצי מיליון אזרחי ישראל שממלאים אחר כל חובותיהם- במיסים ובשירות בצבא, מופלים לרעה בבניה ובטחון אישי.

''הגיע הזמן שהצבא לא יאשר בניית גן ילדים, כביש או עבודת התקנה של תאורה. מרכז הליכוד מאשר היום הצבעה היסטורית להחלת ריבונות הישראלית על יהודה ושומרון וירושלים רבתי. כי חלקי הארץ הללו הם חלק בלתי נפרד מארץ ישראל ויישארו כאלה לנצח נצחים״, אמר כץ.

יו''ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין נאם באירוע והזכיר את הכרזת טראמפ על הכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל. "רק לפני כחודש שמענו את הצהרת הנשיא טראמפ, שהכיר בירושלים כבירת ישראל והחל בהכנות להעביר אליה את השגרירות האמריקאית. עם ההצהרה הזאת נפתח עידן חדש ביחס הבינלאומי למדינת ישראל, לירושלים וליהודה ושומרון.

''די! חלפו ימי העיוותים, חלפו ימי השקרים, חלפו ימי ההקפאות. את הרוח הגבית הזו חייבים לתרגם למעשים – וירושלים תחילה. לפני שנה חתמנו על הצעת חוק להחלת הריבונות הישראלית במעלה אדומים, מתוך כוונה ליצור רצף טריטוריאלי בינה לבין לירושלים. יש מי שרוצה לחלק את ירושלים; אנחנו מתכוונים להגדיל אותה".

אדלשטיין במרכז הליכוד
צילום: יוני קמפינסקי

אדלשטיין סיפר כי בפגישותיו עם ראשי הרשויות ביהודה ושומרון הם מספרים על הגידול העקבי באוכלוסייה ועל הביקוש האדיר של זוגות צעירים להצטרף ליישובים הפורחים – ביקוש שלא זוכה למענה.

יו"ר הכנסת הדגיש כי ''זה מצב בלתי-נסבל, שאנחנו מחויבים לשנות מהיסוד. רוב עם ישראל מחובר לכל חבלי המולדת ולא מוכן לוותר עליהם. אבל רק לתנועת הליכוד יש את הכוח ויש את החזון להוביל את השינוי הזה. אם אנחנו נציב את החלת הריבונות כיעד לאומי – רבים יבואו אחרינו.

''את היובל השני לחזרה שלנו אל לב הארץ נתחיל ברגל ימין: בהרחבת הבנייה, בעידוד האוכלוסייה, בשיפור השירות. במילה אחת: בריבונות", אמר יולי אדלשטיין.

שר המדע אופיר אוקניס הביע תמיכה בהחלת הריבונות ביו"ש. ״הבסיס של קיום תנועת הליכוד הוא הזכות ההיסטורית על ארץ ישראל. אנחנו מפסיקים להתנצל ואומרים בקול גדול- הארץ הזאת היא הארץ שלנו. אנחנו לא מתקפלים ולא מוותרים, אנחנו פשוט בונים בשומרון ויהודה, ברמת הגולן, בגליל ובנגב. יש לאמץ את דוח השופט אדמונד לוי- שהכל חוקי. בכוח הזכות ולא בזכות הכח", אמר אקוניס.

''בקיץ 2002 בהיכל התרבות בת"א קבע מרכז הליכוד את האקסיומה החשובה- הליכוד מתנגד להקמת מדינה פלסטינית ביו"ש. כל היושבים פה מחוייבים להחלטה הזאת ומתחייבים להתנגד למתווה המסוכן של שתי מדינות לשני עמים, המתווה הזה מת", הכריז אקוניס, ''כל הארץ הזאת היא שלנו, מאז ולתמיד''.

השר להגנת הסביבה זאב אלקין הודה כי "זה ערב מרגש בשבילי מבחינה אישית, אני שר בממשלת ישראל אבל כל יום שאני חוזר הביתה לישוב שלי בגוש עציון וחוצה את המחסום של צה"ל, אני הופך לאזרח סוג ב'. למה זה צריך לקרות? יש היום כחצי מיליון יהודים מעבר לקו הזה, הגיע הזמן להחיל את הריבונות על כל היישובים ביו"ש.

"אני מאחל לנו שנזכה כמו ממשלת בגין שזכתה להחיל את הריבונות על רמת הגולן, שנזכה לראות את ראש הממשלה נתניהו וחברי ממשלתו מחילים את הריבונות הישראלית על יהודה ושומרון. זאת המשימה שלנו. הצמיד הכחול מחליף היום את הצמיד הכתום. מדיניות הליכוד הייתה תמיד ששתי גדות לירדן, זו שלנו וזו גם שלנו. זה התהליך שלא נוותר עליו לעולמי עד", הבהיר אלקין.

שר התיירות יריב לוין אמר ״אנחנו היום נמצאים כאן כדי לומר את המובן מאליו- ארץ ישראל כולה השלמה שלנו ואנחנו נחיל את הריבונות שלנו על כל חלקי הארץ.

''כדי שההחלטה שאנחנו מקבלים היום תהפוך למציאות אנחנו חייבים לעשות דבר אחד נוסף- הגיע הזמן להסיר את המכשול הגדול שעומד בדרכינו, הגיע הזמן לשנות מן היסוד את מערכת המשפט שלנו! בהובלה אמיצה של נתניהו ראש הממשלה נתגבר על הקשיים, נעבוד ביחד ונעשה זאת״, הוסיף שר התיירות.

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ נאם גם הוא בכינוס מרכז הליכוד. ''הדבר הראשון שהיה לרמטכ''ל צבא אירן להגיד הוא שמדינת ישראל לא תתקיים בעוד 25 שנה, אני אומר לו - מדינת ישראל תתקיים לנצח בזכות צור ישראל וצה"ל", אמר כץ. ''אבל אתה וחבריך במשטר הרצחני, תיעלמו הרבה קודם ואני מאחל הצלחה למתקוממים באיראן שנלחמים על חופש ודמוקרטיה''.

לדברי כץ, ''הסרבנות הערבית והפלסטינית נמשכת כמעט 100 שנה. לפני 70 שנה הם סרבו וזו אותה סרבנות של היום. התשובה ההולמת לאותו אבו מאזן היא לקדם את היוזמה של החלת הריבונות הישראלית על יישובי יהודה ושומרון ולחזק את ההתיישבות ומיד להעביר את חוק ירושלים רבתי שמצרף לירושלים את אפרת, מעלה אדומים, גוש עציון ועוד''.

שר התחבורה הוסיף, ''אני קורא לידידינו האמריקאים - תתמכו ביוזמה זו, תתמכו בהחלטה שנקבל הערב״.טוען....

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי (הליכוד) אמרה בנאומה כי "תנועת הליכוד עומדת לרשום פרק מפואר נוסף בהיסטוריה של מדינת ישראל. אחרי חוק יסוד ירושלים וחוק הגולן, הגיע הזמן להחיל ריבונות על יהודה ושומרון. אחרי שנים של מאבק בחלוקת הארץ וברעיון הקמת מדינה פלשתינית, הגיעה העת לחזון פוזיטיבי - הגיע הזמן לומר באופן חיובי שיהודה ושומרון הם חלק בלתי נפרד מהריבונות הישראלית''.

סגנית השר הוסיפה כי "בקדנציה הזאת ראש הממשלה מוביל את ישראל להישגים חסרי תקדים. לא עוד תשלום מחירים מדיניים תמורת הישיגים מדיניים אלא הישיגים עם שמירה על הערכים שלנו. הכרה בירושלים בירת ישראל של נשיא ארה"ב, מבלי לשלם מחיר''.

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת אמר בכינוס מרכז הליכוד, ״כשדיברו על הקפאה ביו"ש אמרתי 'על מה?', על הקפאה של תשתיות, בנייה ועוד? אסור לנו לוותר, חייבים ללכת עם המצפון הערכי היהודי והמוסרי שלנו, כל יהודי חייב לדעת שהוא יכול לגור היכן שהוא רוצה בשטחי מדינת ישראל''.

ברקת הבהיר, ''אני לא רק תומך בהצעה אלא מפציר בכולנו לאשר לכל יהודי לחיות היכן שהוא רוצה, כמובן בירושלים וכמובן ביהודה ושומרון״.

השר לשעבר גדעון סער נאם בכינוס מרכז הליכוד ואמר כי ''כל ממשלות הליכוד פעלו לביסוס ההתיישבות והיום יש חצי מיליון מתיישבים. לא נוכל לתת מענה להתיישבות באמצעות כלים שהיו נכונים כאשר המפעל האדיר הזה מנה כמה רבבות. אם החוק הישראלי היה חל על ההתיישבות לא ניתן יהיה להגיע לתוצאות אבסורדיות".

''לכן, להערכתי, זה עניין של שנים ספורות שבכל מקרה זה יקרה, בואו נוביל את זה אנחנו, הליכוד! כל התהליכים ההיסטוריים, המבורכים ב-4 העשורים האחרונים, הליכוד הוביל, והמשימה שלנו אחת ולתמיד היא להסיר כל סימן שאלה על ההתיישבות״, הוסיף השר לשעבר.

יו"ר המטה הלאומי בליכוד וחבר מרכז הליכוד שבח שטרן אמר בכינוס ״המון קשיים היו לנו- כלכליים וביטחוניים, אבל בתמיכת ממשלות הליכוד ובעזרת ה', הגשמנו את חזון ההתיישבות ביהודה ושומרון.

''עמדנו בפרץ לבלום את הקמת מדינת פלסטינית בלב הארץ. לכל מי ששואל אותי מה ערכה של החלטת מרכז אני עונה שבמבחן התוצאה אפשר לראות שההחלטה מ-2002 מיושמת עד היום- והקמת מדינה פלסטינית מתרחקת מאיתנו״, הזכיר שטרן.טוען....

יו"ר מפלגת הבית היהודי, השר נפתלי בנט, קרא הבוקר לחברי מרכז הליכוד לתמוך בהצעה שתעלה הערב בוועידת המפלגה - להחיל ריבונות ביהודה ושומרון. "אני קורא לכל החברים בליכוד להביע תמיכה בעקרון הזה ולהטמיע את זה בתוך מצע הליכוד. זה צעד מבורך, אני מאחל להם הרבה הצלחה", אמר בנט.

נציין כי התכנית שתוצג היום לחברי הליכוד הוצגה לראשונה לפני שש שנים על ידי בנט כאשר שימש בתפקיד מנכ"ל מועצת יש"ע.