טראמפ:
למה ארה"ב משלמת לפלסטינים?

"אנחנו משלמים לפלסטינים מאות מיליוני דולרים, לא מקבלים שום הערכה והם לא מוכנים לקיים משא ומתן, אז למה אנחנו צריכים לשלם להם?".

עדו בן פורת , ט"ז בטבת תשע"ח

טראמפ
טראמפ
צילום: קובי ריכטר/TPSטוען....

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ תהה הלילה (רביעי) מדוע ארצות הברית מעבירה בכל שנה מאות מיליוני דולרים לרשות הפלסטינית, ולא מקבלת דבר בתמורה.

"לא רק לפקיסטן אנחנו משלמים מיליארדי דולרים על שום דבר, אלא גם למדינות רבות אחרות", צייץ טראמפ בטוויטר.

לדוגמא, כתב, ''אנחנו משלמים לפלסטינים מאות מיליוני דולרים בשנה ולא מקבלים בחזרה שום הערכה או כבוד. הם אפילו לא רוצים לנהל משא ומתן על הסכם שלום עם ישראל".

"הורדנו את ירושלים, החלק הקשה ביותר במשא ומתן, מהשולחן, וישראל, לשם כך, היתה צריכה לשלם. אם הפלסטינים כבר לא מוכנים לקיים משא ומתן על שלום, למה אנחנו צריכים להעביר להם את כל התשלומים המסיביים הללו?", תהה טראמפ.

סגן השר מייקל אורן (כולנו) הגיב על ציוציו של טראמפ בטוויטר ואמר לרשת ב' ''כשנשיא ארה"ב אמר שנצטרך לשלם על ההכרה בירושלים הוא התכוון לוויתורים ששני הצדדים ייאלצו לעשות במהלך המשא ומתן. לא הובטח דבר בתמורה להצהרת ירושלים", הבהיר.

ניקי היילי
צילום: הלל מאיר/TPS

אתמול העבירה שגרירת ארצות הברית באו"ם, ניקי היילי, איום מרומז לכיוון הרשות הפלסטינית בעקבות סירובה להיכנס למשא ומתן עם ישראל.

ארה"ב היא אחת המממנות הגדולות של סוכנות אונר"א, ומקציבה לה מידי שנה 300 מיליון דולר, אך היילי הבהירה שהמשך המימון אינו מובטח.

"הנשיא אמר שהוא לא רוצה להוסיף תקציב או לקצץ את המימון עד שהפלסטינים יסכימו לחזור למשא ומתן", אמרה היילי.

השגרירה הוסיפה כי החלטת עצרת האו"ם שיזמו הפלסטינים נגד הצהרת טראמפ "לא הועילה למצב. אנחנו מנסים לקדם את תהליך השלום, אך אם זה לא יקרה - הנשיא לא ימשיך לממן את זה".

כזכור, אבו מאזן הבהיר לפני כשבוע וחצי, בפגישתו עם נשיא צרפת עמנואל מקרון, כי ארה"ב לא תוכל עוד למלא את תפקיד המתווך במו"מ בין הפלסטינים לישראל לאחר שטראמפ "בחר צד" ולטענת אבו מאזן הוא אינו מתווך הוגן.