ליברמן נגד בנט ודרעי

שר הביטחון בביקורת חריפה על החיפזון להעברת חוק המרכולים. "כל הגורמים המשיחיים חברו ביחד, מבנט עד דרעי".

חזקי ברוך , י"ד בטבת תשע"ח

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר אביגדור ליברמן תוקף בחריפות את שר החינוך נפתלי בנט ואת שר הפנים אריה דרעי בשל הביקורת שמתחו בנוגע לאי הקיזוז של האופוזיציה בהצבעות על חוק המרכולים.

"כששמעתי את דברי שר הפנים ושר החינוך בישיבות הסיעה, נדהמתי משיאים חדשים בציניות של הפוליטיקה הישראלית. אכן לא מובן לי למה יש צורך להצביע על חוק המרכולים בכנסת ביום שאחד החברים בליכוד קובר את אשתו. פנינו להנהלת הקואליציה וביקשנו לדחות את חוק המרכולים לשבוע הבא.", אמר ליברמן.

הוא הוסיף כי "זה לא חוק שעתידה של מדינת ישראל תלויה בו. אין בזה שום דחיפות. לא הייתה שום סיבה לא לדחות את ההצבעה להיום, אבל גם להתעקש להצביע דווקא היום ולהאשים אותנו שלא רצינו להתקזז זה בדיוק 'גם רצחת וגם ירשת'".

ליברמן התייחס גם לנושא חקיקת עונש מוות למחבלים אותו הוא מקדם ומתח ביקורת על השר בנט גם בעניין זה. "שמעתי את השר בנט אומר 'בשביל מה ליברמן מתעקש על חוק עונש מוות? לו היה רוצה אז היה יכול להנחות את התביעה לדרוש עונש מוות'. זה שקר גס והשר בנט יודע שהוא משקר ביודעין והוא מקפיד לחזור על השקר הזה בכל הזדמנות".

"כמו ששרת המשפטים אינה רשאית להנחות את פרקליט המדינה, כך שר הביטחון אינו רשאי להנחות את הפרקליט הצבאי הראשי ושניהם כפופים להנחיות של היועץ המשפטי לממשלה. השר בנט מודע לזה היטב אבל ממשיך להטעות את הציבור בלי למצמץ", הוסיף ליברמן.

לדבריו, "בשני המקרים, גם בנושא חקיקה בתחום דת ומדינה וגם בנושא עונש מוות, שני סעיפים הופיעו בהסכם הקואליציוני של ישראל ביתנו עם הליכוד, שתי הסיעות, ש"ס והבית היהודי, הצביעו עבור אותו הסכם קואליציוני ותמכו בהצטרפות שלנו לקואליציה. שניהם תמכו בכל הסעיפים ללא סייג כולל בסעיף עונש מוות וכולל בנושא חקיקה בתחום דת ומדינה. לכן כל ההיתממות היום היא שקר וציניות. אנחנו נלחמים על הערכים של המחנה הלאומי".

הוא רמז גם כי ההתנגדות לחוק המרכולים באה מתוככי הליכוד. "זה לא במקרה שמי שמוביל יחד איתנו מאבק על חוק המרכולים הוא יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס, חבר בכיר בליכוד, מי שעמד בראש מטה הפריימריז של נתניהו לפני הבחירות האחרונות".

"רוב אוכלוסיית ישראל היא אנשים חילונים או אנשים מסורתיים שעושים קידוש ביום שישי ונוסעים בשבת. זה שכל הגורמים המשיחיים חברו ביחד, מבנט עד דרעי, ומנסים לכפות את מרותם על רוב תושבי ישראל, נוגד את תפיסתו של ראש בית"ר זאב ז'בוטינסקי. לבית היהודי בכל הוריאציות ההיסטוריות, מימי המפד"ל העליזים, יש מסורת ארוכה בהפלת ממשלות הימין. כדאי שפעם אחת יפיקו לקחים מההיסטוריה הלא רחוקה", סיכם ליברמן.