נדחתה בשבוע ההצבעה על חוק המרכולים

לאחר שבקואליציה הבינו שלא יצליחו להשיג את הרוב הדרוש לאישור החוק עד מחר בבוקר, החליטו שלא להעלות אותו לפי שעה.

חזקי ברוך , י"ד בטבת תשע"ח

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הקואליציה החליטה לדחות בשבוע את ההצבעה על חוק המרכולים לאחר שראשי הקואליציה הבינו הערב (שני) כי לא יצליחו לגייס את הרוב הדרוש כדי לאשר את החוק מחר בבוקר.

בעקבות איסור הרופאים לשחרר את השר דוד אזולאי הנמצא לאחר טיפול רפואי מורכב, ובעקבות נבצרותו של ח"כ יהודה גליק לאחר מות אשתו, ובהיעדר כל אפשרות לקיזוז מצד האופוזיציה או מצד ישראל ביתנו, הוחלט על ידי ש"ס ויהדות התורה להעלות את חוק המרכולים להצבעה בשבוע הבא.

מוקדם יותר אמר יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, כי הוא המום מהתנהלות האופוזיציה. "חשוב לי להדגיש, כי בהצבעה הקודמת על חוק המרכולים, השר אזולאי ביקש להגיע ולהצביע למען כבודה של השבת, ואני התאמצתי שיושג לו קיזוז ובסופו של דבר, רק אחד מהאופוזיציה הסכים, ח"כ אילן גלאון שהפגין אנושיות והעניק לו קיזוז".

"שיהיה ברור שגם היום, אם יהיה צורך, השר אזולאי יגיע להצבעה למרות מצבו. אני שומע על ההתנהגות חסרת התקדים של האופוזיציה ואני כולל בזה גם את ישראל ביתנו ומשתומם על חוסר האנושיות של החברים כאן, להיות אטומים לאנשים הנמצאים ברגעיהם הקשים ביותר. האם זה המסר שאנחנו רוצים להעביר לציבור?", תהה דרעי.



טוען....

"אני קורא לראשי הסיעות האופוזיציה להתעשת ולחזור להיות בני אדם. ההצבעה תעבור בעזרת ה' בכל מקרה, אל תהפכו את הוויכוח הפוליטי למפגן של חוסר אנושיות", תקף דרעי.

בנוגע לחוק עצמו אמר דרעי, "חשוב שהציבור יבין: חוק המרכולים איננו חוק חדש. הוא לא מוסיף שום חומרה על מה שהיה עד כה. הוא רק מגן על מה שהיה נהוג במשך שבעים שנה. צריך לזכור, מאז קום המדינה לשר הפנים הייתה סמכות לבטל חוק עזר עירוני והחוק הזה רק מחדד אותה. החוק נותן בידי כלים לשמור על צביון השבת בישראל שמייחד אותנו כעם".

לדבריו, "המתנגדים לחוק הם אלו שמנסים לכפות שינוי. הם אלו שמנסים להלבין את הכרסום המתמשך ביום המנוחה והדורסנות של הרשתות הגדולות כלפי בעלי החנויות הקטנות. אני משוכנע שרוב הציבור בישראל רוצה להמשיך ולהרגיש את יום השבת כיום מנוחה ולא כעוד יום חולין".