הרב יצחק יוסף נגד חוק עונש מוות

"אם יעשו חוק 'עונש מוות למחבלים', מחר יהיה מחבל יהודי - ה' ירחם", הזהיר הראשון לציון. ''זה לא שמאל או ימין''.

ערוץ 7 , כ' בטבת תשע"ח

הרב יצחק יוסף
הרב יצחק יוסף
צילום: קובי ריכטר/TPS

הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, יצא אמש (מוצאי שבת) נגד חוק עונש מוות למחבלים שמקדם שר הביטחון אביגדור ליברמן.

על פי הדיווח באתר ''כיכר השבת'', הרב יוסף אמר בשיעורו השבועי "אם יעשו חוק 'עונש מוות למחבלים', מחר יהיה מחבל יהודי - ה' ירחם - זה לא מצוי הרבה".

הרב סיפר, "היינו פעם במפגש אצל נשיא המדינה, ראשי דתות, קם שם אחד - נשיא בית הדין השרעי, התחיל לדבר נגד היהודים בגלל אותו אחד ששרף את המשפחה בדומא. אחר כך אני קמתי לדבר, אמרתי לו 'הבאת דוגמא אחת, אצלכם יש מעשים בכל יום, אלפים ורבבות, אתה משווה? יש אחד וכולם הוקיעו אותו, הרבנים הראשיים פרסמו הודעת גינוי, אתם פרסמתם הודעת גינוי על מה שעשו ששחטו בליל שבת, כל הפיגועים', עניתי לו.

"אם היה חוק של עונש מוות אז מה יצטרכו לדון את אותו יהודי ששרף, יצטרכו לדון אותו למיתה, מגיע לו מיתה, אבל מיתה בידי שמיים, שיקבל מחלה או תאונת דרכים, אבל אתה יכול להרוג אותו? אנחנו הסנהדרין?".

הרב יוסף הביע חשש מהתגובות בעולם לעונש מוות שיבוצע בישראל. "מהגזר דין עד הביצוע, איזה רעש יהיה בעולם. היהודים בצרפת, בספרד, בכל המקומות - יהיו בסכנה".

הראשון לציון הזכיר גם את התנגדות מערכת הביטחון. "כל אנשי הביטחון אומרים שאין בזה הרבה רווח. לכן זו הסיבה שתמיד היו החכמים הגדולים, האמיתיים, נגד החוק הזה. זה לא שמאל או ימין, זה קשור לשיקול דעת של רב גדול".