דעה
יש יותר נמוך מזה?

לא מעניין אותנו מה אומר בנו של ראש הממשלה כשהוא בגילופין. מה שראינו בחדשות 2 זאת לא עיתונות. למה לזהם לכולנו את המסך? דעה

ניצן קידר , כ"א בטבת תשע"ח

יאיר נתניהו
יאיר נתניהו
צילום: פלאש 90

זה היה אחד מרגעי השפל הכי נמוכים שראיתי ביותר מעשרים שנותיי בתקשורת. התגוללות מביכה, מוצגת ברצינות תהומות, של שלושה צעירים שמדברים שיחות שלא הייתי רוצה לשמוע מהבן שלי, אבל גם לא הייתי מתעלף אם הייתי עובר ברחוב לידם.

חדשות 2 כמה נמוך עוד תרדו? למה זיהמתם לכולנו את המסך עם ה"תחקיר" על יאיר נתניהו?

לא. לא מעניין אותנו מה אומר בנו של ראש הממשלה כשהוא בגילופין. עוד פחות מעניינת אותנו שיחה בין חברים שיכולה להתקיים בין כל שלושה צעירים, בכל מקום ובכל עת.

לו היתה לכם כוונה עניינית לדבר על אבטחה מיותרת של משפחת ראש הממשלה, ניחא. זה לא היה שם. עטפתם את זה בכל כך הרבה רכילות, צהוב ומגעיל. דאגתם גם לשלב איזה ציטוט על עסקת הגז. הרבה מלים על מועדונים וחשפנות ועוד דברים מעין אלו.

ובנוסף, דאגו לכמה תמונות של יאיר עם כיפה, כי למה לא לסמן שבנו של ראש הממשלה עם הכיפה הוא זה שעושה דברים מזעזעים.

אה, ובל נשכח את שניות הסיום בהן מצולם בנימין נתניהו מחבק את בנו - כדי להבהיר למי שלא הבין - שההתבטאויות הללו קשורות ישירות לראש הממשלה. אגב, גם בחלק הזה של הסרטון, נתניהו מחבק את יאיר כשהוא עטור בכיפה.

תעשו לי טובה, זו לא עיתונות. זה אפילו לא מתחת לחגורה. אנחנו לא בריטניה ומשפחת נתניהו היא לא משפחת המלוכה. במהדורת חדשות מרכזית, בגוף התקשורת עם הכי הרבה רייטינג, ניצלו את הבמה כדי לתת לנו שיעור בסיבה שצריך עוד גופי שידור של חדשות - כדי לגוון קצת את התמונה.

אני מתקשה למצוא מילה אחרת למה ששודר בחדשות 2 שאינה קשורה לרדיפה או אובססיה. נפגע בנתניהו, ואם לא בו אז באשתו, לא מצאנו היום משהו על אשתו? נלך על הבן.

יונית לוי לא הציגה סיפורים על אבטחה או על טייקונים. זה היה בשוליים. מלכתחילה הוצג יאיר נתניהו ה"מלוכלך", ה"שוביניסט", השתוי. אם זו לא מגמתיות, שמישהו יגיד לי מה זה כן.