בדרך יהודה - 30 שנה לחטיבת חברון

״חטיבת יהודה הייתה מאז ומעולם המיקרו-קוסמוס של ארצנו הקטנה, על כל מעלותיה ומורכבותה - יש בה הכל מהכל", אמר המח"ט באירוע.

עדו בן פורת , כ"ג בטבת תשע"ח

המח"ט עם אלמנתו של אברהם אשר חסנו הי"ד
המח"ט עם אלמנתו של אברהם אשר חסנו הי"ד
צילום: דובר צה"ל

החטיבה המרחבית יהודה ציינה אמש (שלישי) 30 שנה להקמתה ו-15 שנה לפיגוע ציר המתפללים בחברון.

חטיבת יהודה חולשת על גזרת חברון, דרום הר חברון וספר המדבר, והיא הגזרה הגדולה ביותר ביהודה ושומרון ומהמורכבות ביותר.

מפקד חטיבת יהודה, אל״ם איציק כהן, סיפר כי ״מזה שנה וחצי מאז כניסתי לתפקיד אני נמצא במסע מתמשך ומרתק, צרוף גאווה ותחושת שליחות אמיתית אחר ההיסטוריה של חטיבת יהודה מאז הקמתה. נפגשתי עם המפקדים והסיפורים,עם האירועים המבצעיים, עם ההצלחות והאכזבות.

"נפגשתי עם המשפחות שאיבדו את היקר להן מכל ודם יקיריהן נספג בחבל ארץ זה, פגשתי התיישבות מחבקת אשר בוטחת בצבא העם ובניה הם לוחמיה, נשאבתי למורשת ולמסורת של עמי ומולדתי, נחשפתי לדילמות פיקודיות, כולל של אלו אשר פיקדו בחטיבה זו באומץ, אחריות, תבונה, תעוזה ואהבה אמיתית''.

לדברי המח''ט, ''בסיומו של מסע מרתק זה לתיעוד והנצחת ההיסטוריה החטיבתית, אנו מציינים הערב 30 שנה של אחריות לביטחון תושבי הגזרה. אין לי מילים טובות יותר לתאר את תחושותיי מאשר - גאווה וגבורה״.

האירוע התקיים במעמד מפקד פיקוד המרכז אלוף רוני נומה ומפקד אוגדת איו״ש תא״ל ערן ניב, מפקדי החטיבה לדורותיהם, תושבי הגזרה ומשפחות שכולות.

אל''ם כהן הוסיף כי ״חטיבת יהודה הייתה מאז ומעולם המיקרו-קוסמוס של ארצנו הקטנה, על כל מעלותיה ומורכבותה - יש בה הכל מהכל.

"אירועים מבצעיים יום יומיים עם כלל גורמי הכוח הבטחוניים והאזרחיים, טרור, מנעד רחב מאוד של אמונות ואידיאולוגיות, עיר ויישוב, כפר ומחנה פליטים, הר ועמק. ובתוך כל זה יש את צבא ההגנה לישראל אשר מטרתו להביא את המקום ליציבות בטחונית ולאורח חיים מיטבי״, סיכם המח''ט.טוען....