"חמאס מפתח בסיסי טרור בבתי חולים"

נשיא המדינה סייר בעוטף עזה והדגיש כי האשם בהתדרדרות המצב ההומניטרי בעזה הוא חמאס, "לא נסבול שיפנו אלינו אצבע מאשימה".

ערוץ 7 , ה' בשבט תשע"ח

ראובן ריבלין
ראובן ריבלין
צילום: פלאש 90

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ביקר היום (ראשון) בבסיס אוגדת עזה, ואחר כך סייר בשכונה החדשה הנבנית בקיבוץ נירים, ונפגש עם כ-250 תלמידים ותושבים מהאזור בבית הספר "נופי הבשור".

ריבלין קיבל סקירות אודות האתגרים הנוכחיים בגזרה מסגן הרמטכ"ל אלוף אביב כוכבי, מפקד פיקוד דרום אלוף אייל זמיר ומפקד אוגדת עזה תת-אלוף יהודה פוקס אשר ליוו את הביקור.

"אני מגיע אליכם עכשיו מפגישות עם כוחות הביטחון ומסקירות מבצעיות." פתח הנשיא והתייחס לימי צוק איתן, "במבצע הזה נלחמנו על הבית. על גני הילדים ובתי הספר. על השבילים והשדות. זו הייתה מלחמה על קיום ועל שגרה".

הנשיא התייחס לארגון החמאס הפועל בעזה ואמר, "המערכה הסתיימה זה מכבר. אבל המלחמה לא תמה, משימתה של מדינת ישראל – לא הושלמה. אנו נלחמים בארגון טרור. ארגון טרור שהוא אכזרי. קיצוני ורצחני. ארגון טרור שאינו מקדיש ולו בדל מחשבה לעתידם ולרווחתם של תושבי עזה, ושעבורו 'פיוס' מסוג כזה או אחר הוא רק צעד לקידומה של המלחמה. ארגון טרור שאינו מכיר בקיומנו וששם לו למטרה לפגוע ולהשמיד את מדינת ישראל".

"החמאס מטפח בסיסי טרור בבתי חולים, במסגדים, בבתי ספר. הוא ממשיך להשקיע את מרצו בהתחמשות צבאית, בבניין מנהרות, ובתכנון מתקפות כנגד מדינת ישראל. איננו שאננים. אנו יודעים שהמערכה הבאה, אם תיכפה עלינו – תהיה שונה וקשה מקודמתה. אבל אנו נחושים להגיע אליה מוכנים, מאומנים, מפתיעים ולא מופתעים, ולהכות באויב מכה קשה וחותכת", הוסיף ריבלין.

נשיא המדינה הדגיש, "העולם כולו חייב לדעת ולהבין, שמי שמונע שיקום זה אנשי חמאס. ישראל היא הגורם היחיד באזור, שמעביר בכל מצב, צרכים מינימליים לתושבים על מנת שיוכלו לקיים את הגוף והנפש. לצערנו חמאס שב ומנצל את מצוקתם של אזרחי הרצועה ומשתמש בחומרים העוברים אל הרצועה לרווחת חייהם של התושבים לצרכי טרור. אסור לשתוק אל מול מעשי העוול האלה. אנחנו לא נסבול שיפנו אלינו אצבע מאשימה. אני פונה לכל אומות העולם, לכל מי שיש לו את היכולת, ואת ההשפעה, ללחוץ על המערכת השלטונית בעזה, על החמאס, לקבל אחריות על מעשיו ועל חיי התושבים".

בסיום דבריו הודה הנשיא לתושבי האזור ואמר, "יישובי עוטף עזה, ממשיכים להוות עבורנו מקור עוצמה. פעם אחר פעם אני שומע על הגידול המופלא ביישובים, בקיבוצים, במושבים ובערים של עוטף עזה. הביקוש כיום גדול על ההיצע. אני מבין שיש רשימות המתנה, של צעירות וצעירים שרוצים, לגור כאן. זאת הציונות, ואת הציונות הזו, אי אפשר להפסיק".