"אינטרס אישי על חשבון הציבור הערבי"

שר השיכון גלנט ניצל מפגש עם עשרות ראשי רשויות מקומיות מהמגזר הערבי למתקפה על חברי הכנסת של הרשימה המשותפת.

ניצן קידר , ו' בשבט תשע"ח

גלנט בכנס. היום
גלנט בכנס. היום
צילום: ששון תירם

כ- 40 ראשי רשויות במגזר הערבי הגיעו היום (שני) לכנס בראשות שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, בו הוצג סיכום פעילות משרד הבינוי והשיכון לשנים 2016-2017 במסגרת ביצוע החלטת ממשלה 922.

בעקבות ההחלטה שיווק משרד השיכון בשנים 2016-2017 3,009 יחידות דיור זאת לעומת 1,432 יח"ד ששווקו בשנת 2014-2015 טרם הקמת האגף לענייני מיעוטים במשרד הבינוי והשיכון.

השר גלנט אמר לראשי הרשויות, "חיוני כי האוכלוסייה הערבית במדינת ישראל תהיה שוות זכויות ושוות חובות כמו כל אזרחי המדינה".

"בשנתיים האחרונות, פועל משרד הבינוי והשיכון במרץ ומקדם את הטיפול במגזר הערבי", קבע גלנט וציין, "אנו רואים לעצמנו חובה לקיים קשר הדוק עם ראשי הרשויות הערביים ולטפל יחד איתם בפתרונות בינוי ושיכון לאוכלוסייה קורת גג הולמת לכל אזרח היא משימה לאומית. אנחנו רתומים במאה אחוז על מנת לסייע לציבור הערבי בכל התחומים האזרחיים והכלכליים".

אולם, גלנט ניצל את ההזדמנות למתקפה על הח"כים הערבים המחרימים את נאום סגן נשיא ארה"ב מייק פנס.

"כאשר בכנסת ישראל חברי הסיעה המשותפת מחרימים את קבלת הפנים לסגן נשיא ארצות הברית הם מפריעים לקדם את תועלת החברה הערבית בישראל. התנהגות הרשימה המשותפת מיועדת לקידום אינטרס פוליטי אישי של חברי הכנסת על חשבון הרווחה של הציבור הערבי בישראל", טען גלנט.

לדבריו, "עד סוף 2019 ישקיע משרד הבינוי והשיכון את כל הסכום שהוקצה לו במסגרת החלטה 922 - כמיליארד וחצי שקל לטובת המגזר הערבי בישראל, את התחלות הבנייה ניתן לראות כבר בשטח. אני רוצה שכל אזרח ישראלי, יהודי וערבי יתגורר בתנאים ראויים ומוסדרים לפי חוק עם תנאים נוחים".