״פנס דיבר על שתי המדינות-זה קצת צרם״

ח"כ נורית קורן אמנם מרוצה מנאומו של סגן הנשיא אבל חושבת שהיה יכול להימנע מאזכור פתרון שתי המדינות. "רק בהידברות נגיע לשלום".

חזקי ברוך , ו' בשבט תשע"ח

ח"כ נורית קורן
ח"כ נורית קורן
צילום: חזקי ברוך

חברת הכנסת נורית קורן מהליכוד מוצאת את נאומו של סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, חיובי מאוד, אבל יש לה גם השגות.

"זה היה נאום מצויין, ששוב מראה שארצות הברית היא הידידה שלנו. הם דואגים לאינטרסים של מדינת ישראל והביקור עכשיו נועד לחזק אותנו", אומרת קורן לערוץ 7.

לדבריה, "הדבר החשוב ביותר שנאמר הוא שהם תומכים בדברי נתניהו שאיראן מסוכנת ובדרך להיות מעצמה גרעינית ולאיים על כל העולם. פנס אמר שהם לא יאפשרו לאיראן להפוך למדינה גרעינית".

אבל כאמור, יש לה גרם ביקורת. "קצת צרם לי שהוא דיבר על פתרון שתי המדינות. אנחנו צריכים לשבת ולדבר כי רק בהידברות נגיע לשלום. אבל קודם כל דרושה הכרה במדינת ישראל, בריבונות שלה ובזכותנו לחיות כאן".

ומה לגבי הפרובוקציה של חברי הכנסת הערבים? "חברי הכנסת מהרשימה המשותפת הראו למי הם דואגים. הם דואגים לפלסטינים, במקום לשרת את המיעוט הערבי בארץ".

"הם לא מכבדים את הכנסת - והם מחבלים בנושא חשוב מאוד. הם ביזו נציג רשמי מחו"ל וביזו את הכנסת. אני חושבת שהם צריכים לתת את הדין הזה ואנחנו לא צריכים לאפשר להם להמשיך בפרובוקציות האלה. גם דמוקרטיה צריכה להגן על עצמה", מסכמת קורן.