מרדף אחר המחבל
צה"ל פעל בשכם, המחבל טרם נתפס

כוחות גדולים של צה''ל פעלו בשכם במטרה ללכוד את המחבל שרצח את הרב איתמר בן גל הי"ד. כ-500 פלסטינים התפרעו ויידו אבנים ובקת"בים.

עדו בן פורת וקובי פינקלר , כ"א בשבט תשע"ח | עודכן: 22:58

כוחות צה"ל באיו"ש
כוחות צה"ל באיו"ש
צילום: דובר צה"ל

כוחות צה''ל מהחטיבה המרחבית שומרון פעלו הערב (שלישי) בעיר שכם במטרה לאתר את המחבל אשר רצח את הרב איתמר בן גל הי"ד סמוך לצומת אריאל.

נכון לשעה זו המחבל טרם נתפס, מדובר צה''ל נמסר כי במהלך הפעילות בשכם התפרעו כ-500 פלסטינים אשר יידו אבנים, השליכו בקבוקי תבערה ומטענים, הקימו חסמי אבנים וכן ביצעו ירי חי לעבר הכוחות.

הכוחות השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות וביצעו ירי חי לאוויר לפיזור ההתקהלות. במבצע נעצרו שבעה חשודים אשר הועברו לחקירת כוחות הביטחון. בצה''ל בודקים את טענות הפלסטינים על הרוג ופצועים במהלך ההתפרעויות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שסייר היום עם שרי הקבינט המדיני-ביטחוני ברמת הגולן, התייחס למרדף אחר המחבל ולהיערכות של צה''ל לכל איום ביטחוני.

נתניהו אמר ''אני מתרשם מהעבודה הגדולה שצה"ל עושה כאן כדי להגן על גבולותינו ולהגן על מדינתנו. פנינו לשלום, אבל אנחנו ערוכים לכל תרחיש, ואני לא מציע לאיש שינסה אותנו.

''באותה מידה הבטחתי לאלמנה של הרב רזיאל שבח ז"ל שאנחנו נבוא בחשבון עם רוצחו. אני רוצה לשבח את השב"כ, את הימ"מ ואת צה"ל שעשו בדיוק את זה. כך יהיה גם עם הרוצח המתועב של איתמר בן גל ז"ל. כולנו עם המשפחה, כולנו עם האלמנה", הוסיף ראש הממשלה.

"אין לנו מושג איך אנחנו ממשיכים בלעדיך"

בישוב הר ברכה שבשומרון הסתיימה בצהריים הלווייתו של הרב איתמר בן גל הי"ד, אב לארבעה ילדים, שנרצח אתמול בפיגוע דקירה בצומת אריאל.

כ-1,300 בני אדם, בהם בני משפחה וחברים, ליוו את הרב איתמר בדרכו האחרונה.

הרב אליעזר מלמד, רב הישוב, ספד בדמעות לרב בן גל וחיזק את המשפחה. "פתאום באמצע היום היכתה בנו השמועה וקול איום התפשט בשמים והודיע כי הרב איתמר בן גל נרצח ומרים אלמנה וילדיו יתומים. הרב איתמר היקר והאהוב ידענו תמיד שאתה מסור לתורה ולארץ והנה גם אתה עלית למרומים על קידוש השם".

"ארץ ישראל והעולם הבא נקנים בייסורים. אתה הרב איתמר זכית לקיימם בגופך. עוד לא הגעת לגיל 30 אבל הספקת לרקום חלומות גדולים. בשנים הספורות שבהם שימשת כרב הצלחת להלהיב תלמידים. תמיד היית מוכן להתנדב לדברים שבקדושה, אהבת את תלמידך בישיבה בגבעת שמואל. היינו בטוחים שכמנהיג טבעי תהיה ראש ישיבה והנה כל החלומות אבדו. נדיר לראות אדם שכל כך מעריך ומכבד את הוריו", הוסיף הרב מלמד. הרב קרא לממשלה להרחיב את הישוב ולהמשיך את בניית ארץ ישראל.

"עלית למרומים על קידוש השם"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר בהספדו, "אבד חסיד מן הארץ, אבד לנו הרב איתמר שכל חייו הקדיש לחינוך והאיר את העולם בחסד. יחד איתך מרים הוא הקים משפחה לתפארת ואני בטוח שאתם תמשיכו באהבת ישראל.

''המחבל השפל שהתגנב אתמול לרב איתמר לא הכיר אותו ולא ידע במי נועץ את הסכין, אבל כל מי שמכיר את איתמר יודע מה המחבל ראה. הא ראה את האור. אומרים שמפגע בודד רוצח סתם וזה לא סתם. הוא רצה למחוק את החיוך שלו. זה הרצון של אויבנו לגדוע אותנו מחבלי הארץ. הרוצחים של הרב שבח קיוו להרוס את ההתיישבות בחוות גלעד. הרוצח של איתמר רצה לכבות את האור כאן ובעיניו של איתמר, אבל הם לא יצליחו".

"את האור שהביא איתמר נדליק בכל מקום"

דניאל בן גל, אביו של איתמר, ספד, "מתנה יקרה קיבלנו לפני כ-30 שנה והיום אנחנו נפרדים ממנה בצער. אין לנו מושג איך אנחנו ממשיכים מכאן בלעדיך, בלי החיוך שלך, בלי הפנים הטובות והקורנות מאושר תמיד. הספקת כל כך הרבה, אבל השאיפות שלך להתקדם לא פסקו לרגע. הנאתך מחינוך של הדור הבא בישראל האירו את פניך וכל הזמן באת להתייעץ".

"בני היקר, הסר דאגה מליבך. נמשיך ללוות את ילדיך הקטנים והמתוקים עד אשר יזכו לבנות בתים ישראל. הארורים, שתוכניתם המרושעת לעצור את מפעל ההתיישבות, לא יצלחו".