אותות הריבונות יוענקו בכנס ירושלים

סוגיית הריבונות ביו"ש תעסיק גם היום את באי כנס ירושלים. ראשי תנועת הריבונות יעניקו אותות 'יקיר הריבונות' ויחשפו סרטון חדש.

ערוץ 7 , כ"ח בשבט תשע"ח

קצובר מטר וקריאת הריבונות
קצובר מטר וקריאת הריבונות
צילום: נשים בירוק

במהלך כנס ירושלים של העיתון 'בשבע', שנפתח אתמול, צפויה סוגיית הריבונות להמשיך ולהעסיק את המתכנסים ואת הנואמים. היום ינאמו בכנס ראשי תנועת הריבונות מיסודה של 'נשים בירוק', יהודית קצובר ונדיה מטר ובנאומן צפויות השתיים להציג את מהלכי ההמשך הנדרשים להשלמת ויישום חזון הריבונות.

לקראת נאומן של השתיים הוכן בתנועת הריבונות סרטון ייחודי המשלב קטעי ארכיון, מולטימדיה ואנימציה ומגולל בדרך מקורית את התקדמות חזון הריבונות בזירה הפוליטית והמדינית בישראל. קצובר ומטר צפויות לפתוח את נאומן עם חשיפתו של הסרטון לראשונה לציבור הרחב.

"במרוצת שבע השנים האחרונות הוטמע חזון הריבונות בציבור הישראלי ובקרב ההנהגה הלאומית כתכנית מדינית ריאלית ואפשרית המשיבה את מדינת ישראל לחזון הציוני לו כסף העם היהודי במשך אלפיים שנה, ואולם כעת יש לקדם שורת מהלכים עד למימוש החזון בפועל. את המהלכים הללו נפרוס בפני משתתפי הכנס", אומרות קצובר ומטר לקראת האירוע.

את הופעתן של קצובר ומטר יחתום מעמד הענקת אות יקירי הריבונות. האותות יוענקו לשלושה:

הרב בני אלון ז"ל, שאת האות תקבל בשמו רעייתו, הסופרת והפובליציסטית אמונה אלון. האות יוענק לרב אלון ז"ל על תכנית 'היוזמה הישראלית' אותה קידם בזירה הציבורית הישראלית ובפרלמנטים רבים ברחבי העולם. תכנית זו הייתה הראשונה שהציגה מתווה מדיני מסודר ומובנה הכולל ריבונות ישראלית על שטחי יהודה ושומרון לצד פתרון מדיני אזורי.

כמו כן יקבל את האות השר חיים כץ , שר הרווחה והשירותים החברתיים, וחברי מרכז הליכוד על ההצבעה ההיסטורית במרכז הליכוד שהצביעו פה אחד על החלת הריבונות על מרחבי ההתיישבות על יהודה ושומרון.

אות יוענק גם לחברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק המשמשת כמנהלת שדולת ארץ ישראל בכנסת, תפקיד ממנו היא ממנפת מאחורי הקלעים את מהלכי הריבונות בזירה הפרלמנטרית.

מקבלי האות מצטרפים למקבלי האות בעבר - עורך מקור ראשון בעבר, הפובליציסט המנוח אורי אליצור ז"ל והסופרת העיתונאית והפובליציסטית קרוליין גליק.