"ההמלצות מופרכות, יסתיימו בלא-כלום"

תגובת נתניהו: "לא היה יום אחד שלא תקפו אותי טענות סרק. תוקפים גם את אשתי וילדיי כדי לפגוע בי וזה כואב לי כי אני אוהב אותם מאוד"

ערוץ 7 , כ"ח בשבט תשע"ח

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: קובי ריכטר/TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו תוקף את המלצת המשטרה להעמידו לדין בתיקי 1000 ו-2000, ומשוכנע כי היועץ המשפטי לממשלה יחליט שלא להעמידו לדין.

בהצהרה מיוחדת מביתו אמר נתניהו ''אני חש מחויבות עמוקה להמשיך להנהיג את מדינת ישראל. אזרחי ישראל, אתם יודעים שאני עושה את הכל כשדבר אחד עומד לנגד עיניי - טובת המדינה. שום דבר לא יסיט אותי ממלאכת קודש זו. היום הזה לא שונה מימים רבים אחרים".

''כמעט שלא היה לי יום אחד שלא תקפו אותי טענות סרק ותקיפות סרק. תוקפים גם את אשתי וגם את ילדיי כדי לפגוע בי וזה כואב לי כי אני אוהב אותם מאוד".

נתניהו הדגיש, ''מכיוון שאני יודע את האמת אני אומר לכם - גם הפעם הדברים יסתיימו בלא כלום. אני שב ומדגיש - להמלצות הללו אין מעמד במשטר דמוקרטי. אינני אומר זאת בהתרסה אלא כציון של עמדת יסוד בדמוקרטיה שלנו.

"להמלצות שפורסמו מתלווה צל כבד. הן הושפעו מתחושות של חוקרי משטרה שאני פעלתי נגדם, שביצעתי מעקבים נגד חוקרי משטרה, שהפעלתי מישהו בלונדון נגד חוקרים. מדובר בטענות הזויות ומופרכות לחלוטין. אם מי שחוקר אתכם סבור שרציתם לתפור לו תיק, כיצד הוא יוכל לחקור אתכם באופן אובייקטיבי? כאשר הגורמים המוסמכים יבחנו את החומר הם יבינו כמה ההמלצות הללו מופרכות''.

הוא הזכיר ''פעלתי לטובת סגירת ערוץ 10 שמילצ'ן היה מבעליו. איך אפשר לומר שפעלתי לטובתו? פעלתי בניגוד מוחלט לאינטרסים של מילצ'ן. יאיר לפיד חברו הטוב של מילצ'ן, עבד אצל מילצ'ן. נשאלתי על כך רק שאלות ספורות. הצהרתי שמעולם לא פעלתי לטובת מילצ'ן למעט עניין אחד, ויזה.

''איך אפשר להגיד שאני פעלתי כך בשביל סיגרים? פעלתי כך בממשלות זרות גם מול אנשים אחרים ובמדינות אחרות. איך אפשר לומר שרציתי לפעול לטובתו של נוני מוזס ע"י העברת החוק לסגירת ישראל היום?''.

''אני פיזרתי את הכנסת, סיכנתי את עתידי הפוליטי על חוק 'ישראל היום'. אני לא כאן כדי לעשות לביתי. אם זה היה ככה הייתי ממזמן במקום אחר... הממשלה שלנו תמלא את ימיה''.