פייגלין: פוטש פוליטי נגד נתניהו

יו"ר מפלגת זהות מגיב על המלצות המשטרה נגד רה"מ. "נתניהו צח כשלג יחסית למה שעשו ראשי הממשלה מהשמאל, ונגדם לא נפתחו חקירות".

שמעון כהן , כ"ט בשבט תשע"ח

פייגלין ונתניהו בימים טובים יותר
פייגלין ונתניהו בימים טובים יותר
צילום: פלאש 90

יו"ר מפלגת 'זהות' ואחד מבני הפלוגתא החריפים ביותר של נתניהו, משה פייגלין, קובע בראיון ליומן ערוץ 7 כי מאחורי המלצות המשטרה בחקירותיו של נתניהו והאשמותיו בשחיתות עומד לא יותר מאשר פוטש פוליטי.

"ברור שהאג'דנה כאןו היא לא השחיתות בישראל", אומר פייגלין וקובע כי מסתבר שגם השחיתות היא עניין של גיאוגרפיה. בהקשר זה הוא מזכיר כי כאשר השחיתות מסייעת לשמאל אותרג שרון וכאשר ראשי ממשלות אחרים משמאל גרפו הון בדרכים עלומות איש לא מצא לנכון לחקור זאת.

"נתניהו הוא לא טלית שכולה תכלת ולא ראש הממשלה שהייתי רוצה לראות בישראל מבחינת מידות והתנהגות, אבל ביחס כמעט לכל ראשי הממשלה שהיו כאן משמאל הוא צח כשלג. זה סיפור של פוטש", קובע פייגלין.

בדבריו מדגיש יו"ר 'זהות' כי עמדתו כלפי נתניהו והתנהלותו כראש ממשלה ממשיכה להיות עמדה נוקבת וחריפה והוא אף רואה בנתניהו סכנה אסטרטגית לישראל, אך הדחתו צריכה להיות בבחירות ולא בחקירות.
"נתניהו דרדר את מצבה של ישראל בצורה איומה ונוראה. הוא סכנה אסטראטגית לישראל"

"נתניהו חייב ללכת מכמה טעמים - כי בזכותו האיראנים על הגדרות, כי בשביל תמונה פופוליסטית בכבש המטוס שמוריד את גלעד שליט הוא שילם בלמעלה ממאה אמהות שכולות, כי הוא העביר את האחריות לטיפול בגרעין הגרעיני לאובמה ומצא את עצמו מחוץ לתמונה. נתניהו דרדר את מצבה של ישראל בצורה איומה ונוראה. הוא סכנה אסטראטגית לישראל".

פייגלין סבור כי בהשוואה למצבה של ישראל לפני עשרים שנה אין ספק שמצבה של המדינה התערער והתדרדר. בהקשר זה הוא מספר ומזכיר כיצד בימי כהונתו כחבר כנסת מטעם הליכוד "בישיבת סיעה של 'הליכוד ביתנו' אחרי שדיברתי עם נתניהו ועם יעלון, שר הביטחון דאז, שאלתי בפני כל הח"כים והשרים של הליכוד ו'ישראל ביתנו', שאלתי מתי הייתה לישראל יותר לגיטימציה לתקוף באיראן, לפני שמונה שנים כשאחמדיניג'אד רק התחיל לאיים, או היום. כולם השיבו שאז היתה לגיטימיציה גבוהה יותר.

''שאלתי - אולי משהו באסטרטגיה שלנו לא נכון? אולי האסטרטגיה של בגין או אולמרט היא הנכונה? במהלך שנות שלטון נתניהו מעמדה האסטרטגי של ישראל התדרדר אנושות".

גם את מה שנראה כמעמד מדיני איתן לישראל רואה פייגלין אחרת לחלוטין. על הקשרים עם הודו ורוסיה הוא אומר: "סירבתי להתלהב כשמודי הגיע לכאן ולא התפלאתי כשהוא החליף צד, וכך עם התורכים. רוסיה היא המטריה שתחתיה ניצבת איראן על הגדרות שלנו. בכל ריצה של נתניהו לפוטין הפכה ישראל סמרטוט עלוב יותר".

כשנשאל מדוע אם כן נראה שהעם נוהה אחרי נתניהו, אומר פייגלין כי גם הוא עצמו, לו לא היה מחזיק בעמדות המבקרות כל כך את נתניהו היה נדחף לזרועותיו של האיש. "העם מרגיש שהכול כאן פוליטי,
"העם מרגיש שהכול כאן פוליטי, ובמובן הזה העם צודק ונתניהו צודק כשהוא מרגיש שרודפים אותו"
ובמובן הזה העם צודק ונתניהו צודק כשהוא מרגיש שרודפים אותו. עם זאת, לציבור הרחב אין את סרגל הזמנים ההיסטורי והאסטרטגרי.

''הציבור חי את חייו וכשאין טרור שבוע או שבועיים ואין טילים והכלכלה בסדר והוא רואה מחלפים נבנים אז הוא חושב שהכול בסדר והוא מניח שבנאומי נתניהו הכול קורה בסדר. בנוסף הציבור ברובו ימני ושונא את השמאל בוודאי אחרי אסון אוסלו שהוא המיט עלינו, אבל האיש דרדר את מצבה של ישראל לעברי פי פחת והוא צריך ללכת".

על בסיס דבריו אלא נשאל פייגלין אם הטענה לפוטש פוליטי משמאל מחזיקה מים גם כאשר המפכ"ל הוא רוני אלשייך, אדם שגדל בקרית ארבע ונבחר על ידי נתניהו עצמו. פייגלין משיב בהצבת סימן שאלה על עצם הקביעה שאלשיך הוא העומד מאחורי החקירה.

לטעמו "רוני אלשיך קיבל משימה לחקור. מי שהחליט להפסיק לחקור את שרון, להפסיק ולא להעמיד לחקירה את רות דוד על שחיתויות נוראיות פי אלף מנתניהו הוא אותו אחד שהחליט לחקור את נתניהו, ומהרגע שאלשיך קיבל את המשימה הוא ביצע אותה".

"הסיפור כאן הוא פוטש פוליטי. אפשר להעמיד לדין כמעט כל אדם על כל עבירה אם רק מחפשים. כשהייתי מפקד מחלקה בצבא ורציתי להעניש את החיילים ידעתי תמיד איפה למצוא את הלכלוך בנשק. אין פרנס ללא שרץ".

ממשיך פייגלין ואומר: "דחילאק, להשוות סיפור של סיגריות ושמפניות לאי היווני של שרון? להשוות את המיליונים שפרס עשה בלי לעבוד יום אחד מחוץ לשירות הציבורי בלי לחלום להעביר את זה לפרקליטות? וברק שהדברים עליו גלויים וידועים ושום חקירה רצינית לא מתחילה?".

"אין חוק בלי שוויון בפני החוק. כשהדבר חד צדדי והוא מזוהם לחלוטין בתנופה תקשורתית זה פוטש", אומר פייגלין ומספר: "ביקשו ממני אנשיו של יועז הנדל לבוא להפגנת הימין נגד השחיתות ומהסיבה הזו לא הסכמתי. נתניהו צריך ללכת אבל לא מהסיבות האלה".

את המענה הפוליטי חוקתי מוצא פייגלין בחוק הצרפתי והוא מזכיר: "תמכתי בחוק הצרפתי ואמרתי זאת גם מול אולמרט שנוא נפשי. יותר משמפחידה אותי השחיתות, ואני לא מזלזל בה ונלחמתי בה, מפחידה אותי היכולת של גורמים שאינם נבחרים להפיל שלטון, וזה מה שקורה כאן. צריך להיות חוק שמצד אחד מגביל ראש ממשלה בשתי קדנציות אבל אומר שבזמן הכהונה אפשר לחקור אבל לא להעמיד לדין עד סיום כהונתו".