לפיד: "ככה מדברים עבריינים"

יו"ר יש עתיד עונה לראש הממשלה ולשרים שמתחו עליו ביקורת לאחר שהתברר כי הוא עד מרכזי נגד ראש הממשלה. "אל תאיימו עלינו"

חזקי ברוך , כ"ט בשבט תשע"ח

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90טוען....

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, מגיב היום (רביעי) להאשמות כלפיו מצד ראש הממשלה ושרים, לאחר שהתברר שהוא אחד העדים המרכזיים בחקירת פרשת המתנות.

"שמעתי את ראש הממשלה וחבורתו, כולל יו"ר הקואליציה ושרים, שהעזו אתמול להגיד שיש אפשרות אחרת. שיש אפשרות לא להגיד את האמת כשהמשטרה מבקשת ממך לסייע בבירור העובדות בפרשת שחיתות חמורה. ככה מדברים עבריינים", אמר לפיד.

הוא הוסיף, "אל תאיימו עלינו. אי אפשר לאיים עלינו. לא ניתן לכם להוביל את המדינה למקום שבו אנשים ישרים פוחדים להגיד את האמת".

לפיד מסר את גרסתו באשר להתרחשויות. "את מה שנקרא 'חוק מילצ'ן השני' סירבתי לקדם, למרות הלחצים, מפני שאני עובד רק אצל אזרחי ישראל. רק בשבילם. לא בשביל אף טייקון ולא בשביל אינטרסים של פוליטיקאי, בכיר ככל שיהיה."

"זה יום עצוב לכל אזרח כשראש ממשלה בישראל מואשם בעבירות פליליות חמורות. יחד עם זאת, ראש הממשלה צריך לגלות אחריות לאומית. אי אפשר להיות ראש ממשלה, שר החוץ ושר הבריאות, בזמן שאתה מבלה את עיקר זמנך עם עורכי דין ובתגובות לתקשורת. אי אפשר לייצג אותנו בעולם כשכל מנהיג זר שאתה פוגש יודע שאתה מואשם בעבירות חמורות", הוסיף לפיד.

הוא קרא לראש הממשלה להתפטר. "לטובת אזרחי ישראל ראש הממשלה צריך לעזוב את תפקידו. אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה לזרז ככל האפשר את ההחלטה אם להגיש או לא להגיש כתב אישום".