בוטלו ביקורי משפחות אצל אסירי חמאס

מנהל מחלקת הבג"צים בפרקליטות הצהיר בדיון בעתירת משפחת גולדין כי הופסקה לגמרי אפשרות ביקורים של משפחות מחבלי חמאס הכלואים בישראל

ערוץ 7 , ל' בשבט תשע"ח

שמחה גולדין
שמחה גולדין
צילום: עופר עמרם

המדינה הודיעה לבית המשפט העליון כי החליטה לעצור את ביקורי משפחות מחבלי חמאס מיהודה ושומרון בבתי הכלא בישראל.

במהלך הדיון המשפטי שהתקיים בצהריים (חמישי) בבית המשפט העליון בעתירה שהגישה משפחת גולדין כנגד הממשלה והקבינט המדיני-בטחוני, הבהיר מנהל מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה, עו"ד אבי מילקובסקי, כי בשבועות האחרונים עצרה המדינה את ביקורי משפחות המחבלים באופן גורף.

הדיון המשפטי שהתקיים היום, עסק בעיקר בנושא הכניסות ההומניטאריות לטיפולים רפואיים של אנשי חמאס ומשפחותיהם מעזה לישראל.

עמדת משפחת גולדין, שהוצגה בדיון על ידי היועצים המשפטיים שלה פרופ׳ אביעד הכהן ועו"ד עודד סבוראי, היא שיש למלא אחר החלטת הקבינט במלואה ולא לאפשר כלל כניסות לטיפולים רפואיים לישראל.

הוריו של סגן הדר גולדין, לאה ושמחה גולדין, אמרו לאחר הדיון בנושא זה כי "הגיע הזמן להבהיר לחמאס ואנשיו כי ימי הטיפולים הרפואיים בישראל הסתיימו - ומעתה ועד החזרת החיילים הטיפולים הללו יינתנו בקטאר, טורקיה, מצרים וירדן".

הרכב השופטים התיר באופן חריג לשמחה גולדין, אביו של סגן הדר הי"ד, לומר מספר דברים במהלך הדיון.

גולדין אמר כי "ראש הממשלה נתניהו הוביל את הקבינט המדיני-בטחוני לקבל החלטה שמטרתה להפעיל לחץ על חמאס, אבל נוכחנו לדעת שהחלטה זו לא מיושמת".

"לו זה אפשרי הייתי דורש להביא את ראש הממשלה לפה כדי לתת תשובות למשפחה ולכל אזרחי ישראל מדוע ההחלטות הללו לא מיושמות. מי שמרחם על אכזרים, מתאכזר למשפחות החיילים החטופים", סיכם שמחה גולדין.